„Keltai“ trečiose Rytų konferencijos finalo rungtynėse svečiuose 114:111 (32:21, 25:38, 24:21, 33:21) išplėšė pergalę prieš Indianos „Pacers“ ir serijoje pirmauja jau 3-0.

Masačusetso valstijos atstovams Indianapolyje teko kaip reikiant pavargti: įpusėjus trečiam kėliniui jie atsiliko 18 taškų atstumu – 66:84, o lemiamame ketvirtyje likus žaisti mažiau nei 3 minutes vis dar atsiliko 8 taškais – 101:109.

Tuomet po tritaškį smeigė Jaysonas Tatumas ir Alas Horfordas, o paskutinę minutę tiesiog herojiškai pasirodė Jrue Holiday’us. Gynėjas ne tik pelnė dvitaškį su pražanga, bet ir apšvarino Andrew Nembhardą ir realizavo dar dvi baudas – 114:111. „Pacers“ savo atsakui dar turėjo 1,7 sekundės ir iš toli atakavęs Aaronas Nesmithas buvo visai netoli tikslo.

Į NBA superfinalą grįžti nusiteikusius „Celtics“ į priekį vedė J. Tatumas su 36 (5/10 tritaškiai, 10 atk. kam., 8 rez. perd.), Jaylenas Brownas su 24 ir A. Horfordas su 23 taškais (7/12 tritaškiai). J. Holiday’us pridėjo 14 (9 atk. kam.), o Derrickas White’as – 13 taškų (7 rez. perd.).

„Pacers“, kuriems negalėjo padėti susižeidęs vienas lyderių Tyrese’as Haliburtonas, A. Nembhardas atnešė 32 (4/7 tritaškiai, 9 rez. perd.), T. J. McConnellis (9 atk. kam.) – 23, o Mylesas Turneris (10 atk. kam.) ir Pascalis Siakamas – po 22 taškus.

Ketvirtasis ir galbūt jau paskutinis serijos mačas numatytas naktį iš pirmadienio į antradienį Indianoje.

Vakarų konferencijos finale Dalaso „Mavericks“ kol kas 2-0 pirmauja prieš Minesotos „Timberwolves“ ir artimiausius du susitikimus žais namuose.