„Kai buvau mažas, eidavau į visas rungtynes ir žiūrėdavau, kaip ji žaidžia. Krepšinio aikštelėje būdavau dažniau nei namuose“, – newsday.com cituoja M. Kuzminską, kurio, kaip ir kitų Niujorko komandos žaidėjų asmeninis gyvenimas, už Atlanto narstomas tiesiog po kaulelį.
Kaip rašo amerikiečiai, M. Kuzminskas gali teigti, kad krepšinį žaidė dar net negimęs – jo mama ilgus metus atstovavo Vilniaus „Kibirkšties“ ekipai. Zita Kuzminskienė paliko komandą tik būdama ketvirtą mėnesį nėščia.
Kai Mindaugas buvo mažas, jie su mama žaisdavo žaidimą „Minusas“.
„Jei laimėdavau aš, jis turėdavo išsiurbti kambarius, jei jis – turėdavau vestis jį vakarienės į jo mėgstamiausią kavinę. Iš pradžių dažnai sulaukdavau pagalbos, o vėliau pastebėjau, kad labai dažnai veduosi jį vakarieniauti“, – amerikiečiai cituoja Z. Kuzminskienę.
M. Kuzminsko tėvas Vladas buvo stalo teniso čempionas, septyneriais metais vyresnis brolis Saulius profesionaliai žaidė krepšinį Europoje.
Mama vesdavosi abu sūnus į treniruotes, o kai Zita žaidė senjorų komandoje, Mindaugas bėgiodavo kartu.
„Visgi jis ėmė žaisti per gerai, taigi mes sukurdavome jam papildomų taisyklių, bet galiausiai nebepriėmėme jo žaisti į komandą“, – pasakojo Z. Kuzminskienė.
„Pamenu, kaip Mindaugas kartu su mumis šėldavo, mėtydavo į krepšį, todėl dabar neretai pajuokaujame, kad būtent „Kamanės“ (moterų veteranių komanda, kuriai atstovauja Z. Kuzminskienė) jį išmokė žaisti krepšinį“, – kiek anksčiau yra juokavusi Z. Kuzminskienė.
Kaip rašo amerikiečiai, kartu su krepšiniu augo ne tik M. Kuzminskas, bet ir K. Porzingis.
„Taip, pirmas mano žodis buvo „kamuolys“, – juokauja aukštaūgis latvis.
K. Porzingio mama žaidė krepšinį, kol dar nebuvo susilaukusi sūnaus. Nėra nufilmuota, kaip ji žaidžia Latvijos jaunimo rinktinėje, tad sūnus rungtyniaujančios mamos nematė. Tačiau išlikusiose nuotraukose ji labai panaši į sūnų, o susikaupusi netgi iškišdavo liežuvį, kaip dažnai daro K. Porzingis.
K. Porzingio tėvas – aukštaūgis, jis pusiau profesionaliai žaidė krepšinį sovietiniais laikais, o vėliau tapo autobuso vairuotoju. Aukštaūgio broliai Janis ir Martinis taip pat rungtyniavo profesionaliai (Janis netgi žaidė Klaipėdos „Neptūne“) ir padarė nemažą įtaką brolio karjerai. Mama Ingrida dirbo trenere Latvijoje, paskui persikėlė į Niujorką, kad gyventų arčiau sūnaus.
„Kai mama nepamato veržlumo, kurio man reikia, ji ištaria mano nemėgstamą frazę: „Tau reikia praryti žirkles“. Aš jos nepakenčiu“, – sako K. Porzingis.
I. Porzingis eina į daugelį varžybų, kuriose žaidžia sūnus, o Z. Kuzminskienė stebi sūnaus žaidimą per televizorių.
Z. Kuzminskienei – 61-eri, ji žaidžia senjorų komandoje. Moteris tvirtina nebeduodanti sūnui patarimų, bet pats lietuvis tvirtina, kad tai ne visiškai tiesa. Anot Mindaugo, mamos patarimai jam – ištvermingumo simbolis..
Nors buvo elitinė žaidėja Z. Kuzminskienė dėl politinių aplinkybių nevilkėjo Sovietų Sąjungos rinktinės marškinėlių. Ji labai džiaugiasi, kad pernai vasarą sūnus žaidė olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire, o šiemet, būdamas 27-erių, pateko į NBA žaidėjų sąrašą.
„Tai tikslai, kurių nepasiekiau arba negalėjau siekti. Didžiuojuosi juo“, – neslepia moteris.
Na, o krepšininkai didžiuojasi savo mamomis – būtų įdomu pamatyti mamas žaidžiančias kartu.
„Gal jos pažais tai padarys, kai atvyks Kalėdoms“, – šypteli M. Kuzminskas.
Pažymėtina, kad krepšinį aukštu lygiu žaidė ir dar vieno „Knicks“ legionieriaus iš Europos – Willy Hernangomezo mama. Ji netgi atstovavo Ispanijos moterų rinktinei Barselonos olimpinėse žaidynėse.
„Pamenu, kaip kartą mamai pataikiau alkūne į nosį ir ji pradėjo kraujuoti. Nuo tada tėvai kartu krepšinio nebežaidžia“, – juokauja aukštaūgis ispanas.
Pažymėtina, kad dviejų dabartinių NBA žaidėjų Ouklando „Golden State Warriors“ aukštaūgio Ja Vale‘o McGee ir Denverio „Nuggets“ gynėjo Gary Harriso mamos yra žaidusios WNBA lygoje.