„Celtics“ išvykoje 106:99 (30:31, 20:20, 35:19, 21:29) nugalėjo Dalaso „Mavericks“ ir serijoje iki keturių pergalių dabar pirmauja 3:0. Ketvirtasis ir galbūt paskutinis serijos mačas vyks Dalase.

Iki šiol NBA atkrintamųjų istorijoje visos 156 komandos, pirmavusios 3:0, galiausiai laimėdavo serijas.

Du kėlinius vyko įnirtinga kova, bet svečiai trečiame ketvirtyje spurtavo 20:5 ir prasidėjus paskutiniam kėliniui pirmavo 21 taško skirtumu – 91:70. Tačiau „Mavericks“ nesitraukė – atsakė spurtu 22:2 ir priartėjo per tašką, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes.

Vis tik tuo metu šeštą pražangą užsidirbo Luka Dončičius, o kitoje aikštės pusėje darbo ėmėsi Jaysonas Tatumas, Jaylenas Brownas ir Derrickas White’as, surinkęs paskutinius 13 „Celtics“ taškų.

Pradėjus tiksėti paskutinei minutei J. Brownas pataikė dvitaškį, ekipos apsikeitė netiksliais metimais, o Bostonui pergalę įtvirtino D. White’o baudų metimai – 104:98.

„Celtics“ siekia rekordinio – 18-ojo NBA titulo.

Rungtynes dėl traumos praleido Kristapas Porzingis, bet „Celtics“ šiose atkrintamosiose ir be latvio pagalbos žygiuoja užtikrintai – laimėjo 10 mačų iš 11.

Nugalėtojams J. Tatumas pelnė 31 tašką (7/13 dvit., 4/13 trit., 5/5 baud.), J. Brownas pridėjo 30 (10/13 dvit., 2/9 trti., 4/5 baud.). „Mavericks“ ekipoje išsiskyrė per pirmus du mačus strigęs Kyrie Irvingas, surinkęs 35 taškus (9/22 dvit., 4/6 trit., 5/5 baud.).

Slovėno L. Dončičiaus sąskaitoje – 27 taškai (10/20 dvit., 1/7 trit., 4/4 baud.).

„Mavericks“: K. Irvingas 35, L. Dončičius 27, P.J. Washingtonas 13, D. Lively 11.

„Celtics“: J. Tatumas 31, J. Brownas 30, D. White’as 16, J. Holiday ir S. Hauseris po 9.