Ant prarajos krašto atsidūrę Jasono Kiddo auklėtiniai namie varžovus pranoko 122:84 (34:21, 27:14, 31:25, 30:24) ir finalo serijos iki keturių pergalių rezultatą sušvelnino 1:3. Penktasis mačas vyks Bostone.

Pergalė 38 taškų skirtumu – trečia didžiausia per NBA finalų istoriją. Ketvirtame kėlinyje komandas vienu metu skyrė net 48 taškai (115:67).

„Mavericks“ į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje, kai pirmąjį karjeros tritaškį NBA pataikė lygos naujokas Dereckas Lively. Netrukus šeimininkai spurtavo 10:0, susikrovė dviženklį pranašumą ir daugiau atgal nebesidairė.

Įpusėjus mačui Dalaso krepšininkai pirmavo 26 taškų skirtumu, o po pertraukos į aikštę grįžo tokie pat susikaupę – antrąją mačo pusę pradėjo atkarpa 15:7 ir galutinai užtemdė varžovų mintis apie stebuklingą sugrįžimą.

Nugalėtojams slovėnas Luka Dončičius pelnė 29 taškus (12/18 dvit., 0/8 trit., 5/7 baud.), iš kurių 25 – per pirmus du kėlinius. Kyrie Irvingas pridėjo 21 tašką (9/12 dvit., 1/6 trit.).

Svečiams Jaysonas Tatumas surinko 15 taškų (3/6 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud.). Antras rungtynes iš eilės praleido traumą besigydantis latvis Kristapas Porzingis.

Penktosios finalo serijos rungtynės vyks iš pirmadienio į antradienį, 3.30 val. Lietuvos laiku.

„Mavericks“: L. Dončičius 29, K. Irvingas 21, T. Hardaway’us 15, D. Lively 11 (12 atk. kam.), D. Exumas 10.

„Celtics“: J. Tatumas 15, S. Hauseris 14, P. Pritchardas 11, J. Brownas ir J. Holiday po 10.