„Celtics“ ekipa namie varžovus įveikė 107:89 (37:20, 26:22, 23:24, 21:23).

Šeimininkai dominuoti ėmė jau pirmame kėlinyje, kai į aikštę žengė po traumos grįžęs latvis Kristapas Porzingis. Jis per trumpą atkarpą sukratė 11 taškų ir inicijavo Bostono krepšininkų spurtą 23:5, leidusį susikrauti solidų dviženklį pranašumą.

Šis augo ir toliau – „Celtics“ ėmė triuškinti varžovus 58:29, bet Luka Dončičiaus tritaškių atgaivinta „Mavericks“ po pertraukos sugebėjo trumpam grąžinti intrigą ir sumažinti atsilikimą iki vienženklio – 64:72.

Svečiai tada nepataikė kelių visiškai laisvų tolimų metimų ir nepasinaudojo proga dar labiau priartėti, o „Celtics“ ketvirtį uždarė spurtu 14:0 – 86:64.

Dalaso klubui antrą kartą pakilti nepavyko ir likus žaisti dar penkias minutes treneris Jasonas Kiddas visam laikui ant suolo pasodino L. Dončičių ir K. Irvingą.

Slovėnas pralaimėtojams pelnė 30 taškų (8/14 dvit., 4/12 trit., 2/5 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko sau nebūdingą vos vieną rezultatyvų perdavimų. Visa „Mavericks“ ekipa išdalino tik 9 rezultatyvius perdavimus.

L. Dončičius tapo pirmuoju NBA krepšininku nuo Timo Duncano, kuris NBA finale debiutavo pelnydamas 30 taškų ir surinkdamas dvigubą dublį. Legendinis puolėjas tą padarė dar 1999 m.

Neatpažįstama buvo kita „Mavs“ žvaigždė – K. Irvingas sukrapštė vos 12 taškų (6/14 dvit., 0/5 trit.).

Nuostabiai startavęs K. Porzingis galiausiai finišavo su 20 taškų (6/9 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), 6 atkovotais kamuoliais ir trimis blokais per 21 minutę. Rezultatyviau už jį žaidė tik Jaylenas Brownas – 22 taškai.

Bostono krepšininkai pataikė 16 iš 42 tritaškių, kai svečiai – 7 iš 72.

Antrosios finalo serijos rungtynės taip pat vyks Bostone, naktį iš sekmadienio į pirmadienį. „Celtics“ siekia 18-ojo NBA titulo, „Mavericks“ – antrojo.

„Celtics“: J. Brownas 22, K. Porzingis 20, J. Tatumas 16 (11 atk. kam., 6 kld.), D. White’as 15, J. Holiday 12, A. Horfordas 10.

„Mavericks“: L. Dončičius 30, P.J. Washingtonas 14, J. Hardy 13, K. Irvingas 12.