Nuo pat pirmųjų minučių svečių komandos gretose iniciatyvos ėmėsi vos 15 taškų pirmajame tarpusavio susitikime pelnęs LeBronas Jamesas. Praeitų rungtynių rezultatyvumo rodiklį „Cavs“ lyderis pagerino jau per pirmąsias aštuonias minutes.

Pirmame kėlinyje Jamesas viso surinko net 21 tašką, o fantastišką Klivlando simbolio pasirodymą vainikavo trys vienas už kitą sudėtingesni tritaškiai.

Nepaisant grėsmingo LeBrono starto, „Celtics“ po pirmųjų dvylikos minučių atsiliko vos keturių taškų skirtumu – karaliumi tituluojamo krepšininko komandos draugai atidaromajame ketvirtyje pataikė vos 3 iš 11 metimų iš žaidimo bei sukrapštė vos 6 taškus.

Pagalbinių „Cavaliers“ žaidėjų puolimo sausrą nutraukė nuo suolo pakilęs Kyle'as Korveris. Vietą starto penkete aukštaūgiui Tristanui Thompsonui užleidęs snaiperis žaibiškai pelnė 11 taškų, tačiau Bostono krepšininkams neatsilikti padėjo sėkmingas naujoko Jaysono Tatumo žaidimas.

Pastarasis krepšininkas prieš savo valią pakeitė rungtynių eigą. Verždamasis palei galinę liniją Jamesas dešiniąja veido puse rėžėsi į Tatumo petį ir kuriam laikui paliko aikštę. Pirminiais duomenimis, „Cavaliers“ lyderiui nustatytas kaklo patempimas, tačiau ši trauma neužkirto kelio LeBrono sugrįžimui.

Visgi antroji susitikimo pusė klostėsi labiau pirmąsias Rytų konferencijos finalo rungtynes priminusiu scenarijumi. Bostono ekipa absoliučiai uždarė varžovų puolimą, o svečių aikštės pusėje dominuoti ėmėsi įžaidėjas Terry Rozier.

Vos 2 taškus iki ilgosios pertraukos pelnęs gynėjas vien trečiajame kėlinyje jų pridėjo net 14, o jo vedami „Celtics“ puikiai sužaistą ketvirtį laimėjo rezultatu 32:16.

Lemiamame kėlinuke svečiai iš Ohajo valstijos absoliučiai neprilygo kovingųjų šeimininkų žaidimo tempui. „Cavaliers“ vien per paskutiniąsias dvylika minučių prarado 6 kamuolius, o komandą sukrėtus artėjančio pralaimėjimo nuotaikoms savo emocijų nebesuvaldė tragiškai šiąnakt pasirodęs J. R. Smithas.

Visus septynis metimus iš žaidimo pro šalį iššaudęs gynėjas po Klivlando ginamuoju krepšiu šiurkščiai nustūmė komandos draugo perdavimą ore priimti bandžiusį Alą Horfordą. Toks Smitho veiksmas iššaukė Marcuso Smarto nepasitenkinimą – varžovui į akis šokęs „Celtics“ gynybos specialistas ir neleistino veiksmo autorius už apsistumdymą buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Šis epizodas neapsiėjo vieninteliu rungtynių arbitrų sprendimu. Smithas už šiurkštų poelgį užsidirbo ir nesportinę pražangą, kurią dviem nuo baudų metimo linijos pelnytais taškais pavertęs Horfordas išsyk papildė ir dar vienu dvitaškiu, šįsyk realizuotu su Kevino Love'o taisyklių pažeidimu.

Praėjus porai minučių „Cavaliers“ strategas Tyronnas Lue ir vėl buvo priverstas užbaigti konferencijos finalo rungtynes nuo suolo pakeliant rezervinius Klivlando komandos krepšininkus.

Net 42 taškus viso surinkęs bei trigubu dubliu pasižymėjęs Jamesas po pralaimėjimo atsidūrė seniai nematytoje situacijoje. Pastaruosius septynerius metus NBA superfinale rungtyniavęs krepšininkas paskutinį kartą rezultatu 0:2 bet kurioje Rytų konferencijos atkrintamųjų varžybų serijoje atsiliko lygiai prieš dešimt metų – 2008-ais.

Tąsyk konferencijos pusfinalyje LeBrono vedami „Cavaliers“ 2:4 nusileido ne kam kitam, o Bostono „Celtics“ krepšininkams, istorinį žygį užbaigusiems septynioliktuoju čempionų titulu klubo istorijoje.

Savo ruožtu, nuo 1946-ųjų lygoje besivaržantis Bostono klubas dar niekada nėra pralaimėjęs serijos, kurioje pirmavo rezultatu 2:0.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 23 (3/8 trit., 7 atk. kam.), Terry Rozier 18 (7/16 met.), Alas Horfordas 15 (10 atk. kam.), Marcusas Morrisas 12, Marcusas Smartas (5 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Jaysonas Tatumas po 11 taškų.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 42 (16/29 met., 5/11 trit., 5/10 baud., 10 atk. kam., 12 rez. perd., 6 kl.), Kevinas Love'as 22 (2/6 trit., 15 atk. kam.), Kyle'as Korveris 11 taškų.

Trečiosios serijos rungtynės Klivlande vyks naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val. 30 min. Lietuvos laiku.