Iki tol visame čempionate pagal tritaškių taiklumą pirmavusi komanda šeštadienį rungtynėse dėl penktos vietos iš toli atakavo vos 19 proc. tikslumu (5/26), o gindamasi leido latviams surinkti 34 rezultatyvius perdavimus – lygiai pusę atliko vienas Artūras Žagaras, pagerinęs pasaulio pirmenybių rekordą.

Luca Banchi auklėtiniai atsirevanšavo lietuviams panašiu stiliumi, kokiu pralaimėjo paskutines kontrolines rungtynes prieš pirmenybių startą.

„Labai nesmagu, apkartino visą mūsų pasirodymą. Net sunku kalbėti apie rungtynes, nes klaidų, rezultatyvių perdavimų skaičiai, energija viską pasako. Sustojome žaisti, tas pats buvo ir su Serbija. Dviprasmiška: surandame jėgų laimėti prieš tokias komandas kaip JAV, Graikija, Slovėnija, po to pralaimime latviams labai dideliu skirtumu“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas Kazys Maksvytis.

Delfi paklaustas, kodėl komanda šeštadienį atrodė nevaldoma ir tik plaukė pasroviui, specialistas išskyrė netektis sudėtyje.

Lietuvių gretose rungtynes praleido ne tik traumuotas Eimantas Bendžius, bet ir susirgęs bei viešbutyje likęs Vaidas Kariniauskas. Negana to, trečiame kėlinyje kelį susižeidė Ignas Brazdeikis, daugiau nebegrįžęs į aikštę.

„Neatrodo baisiai, bet dėl viso pikto jam bus atlikti tyrimai, – apie puolėjo traumą sakė K. Maksvytis. – Mums sumažėjo pasirinkimų ir buvo sunku pakeisti rungtynių kryptį. Bandėme motyvuoti žaidėjus per didžiąją pertrauką, nepavyko. Nepavyko niekas: bandėme visokius metodus, skirtingas gynybos sistemas, skirtingus žaidėjus – niekas neveikė.“


Latviams taip pat trūko čempionato metu kojos traumą patyrusio kapitono Dairio Bertanio.

Pratęsdamas mintį apie iškritusius žaidėjus, K. Maksvytis netiesiogiai kreipėsi į Tarptautinę krepšinio federaciją (FIBA).

„Manau, FIBA turėtų vėl pagalvoti apie 14 žaidėjų registravimo turnyrams galimybę. Vienoms komandoms čia likę 11, kitoms – 10, o mums pabaigoje liko devyni krepšininkai. Reikia žaisti kas antrą dieną, manau, žiūrovai dėl to irgi nukenčia“, – pasiūlymą turėjo 46-erių treneris.

Pasiteiravus apie A. Žagaro rekordą, specialistas retai pasitaikančių skaičius grindė saviškių energijos ir susikaupimo stygiumi.

„Žinome, kad jis yra labai greitas, bet nelabai mėgsta kontaktą. Tačiau susitarimo nesilaikėme, buvome pernelyg minkšti. Gaila pripažinti, bet latviai surado daugiau motyvacijos šioms rungtynėms“, – komentavo K. Maksvytis.


Paklaustas, ar tai yra skaudžiausias pralaimėjimas karjeroje, jis akimirką pamąstė ir atsakė vienu žodžiu – „turbūt“.

Pažymiais vertinti viso rinktinės pasirodymo bei savo paties darbo K. Maksvytis emocijoms neataušus neskubėjo.

„Paliksiu šį darbą jums. Po tokių rungtynių darbo turėsite daugiau, daugiau galėsite išsilieti, – kreivai šyptelėjo Lietuvos rinktinės vairininkas. – Aš tiesiog padėkojau tiems, kurie susirinko, dirbo beveik nepriekaištingai, klausė trenerių, vykdė rungtynių planus – neminint dviejų pralaimėtų mačų.

Šiaip vasara buvo gana smagi, o pamoka tokia: esame maža šalis, visų pirma, turime surinkti kaip įmanoma daugiau geriausių žaidėjų. Antra, reikia, kad jie norėtų žaisti už Lietuvą. Šiemet komandoje tikrai buvo tie, kurie labiausiai norėjo. Tuomet galime kautis su visais, ką įrodėme šiame čempionate. Bet nesame didelė šalis, turime išnaudoti visą turimą talentą.“


Tad Lietuva pasaulio čempionato rikiuotėje finišavo šešta, laipteliu aukščiau praleisdama dar mažesnę Latviją.

Beje, kaimyninių šalių sirgaliai per rungtynes taip pat įsitaisė gretimose tribūnose. Nors latvių pulkas buvo ir pastebimai gausesnis, ir garsesnis, susivieniję aistruoliai kartu traukė skanduotę „Putin ch*jlo“.

Tai buvo aštunta baltų akistata oficialiose varžybose ir tik antra latvių pergalė. Pirmąsyk Latvijos komanda savo pranašumą įrodė 2001-ųjų Europos čempionate.

Primename, kad rungtynės dėl trečios vietos pasaulio čempionate tarp JAV ir Kanados sekmadienį prasidės 11.30 val. Lietuvos laiku, o finalas tarp Vokietijos ir Serbijos – 15.40 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)