Būsimojo muziejaus ekspozicija įvairiapusiškai pristatys skirtingus, iki šiol vietinėse atminties institucijose menkai pristatomus, Lietuvos žydų kultūros ir istorijos siužetus. Lankytojai galės susipažinti su svarbiausiais Lietuvos žydų istorijos įvykiais, judaizmo religijos principais, švietimo sistema, Lietuvos žydų kalbomis, kasdieniu gyvenimu štetle, čia kilusiais ar didžiulį populiarumą žydų tarpe sulaukusiais politiniais judėjimais bei jų menine ir kultūrine raiška. Ypatingas dėmesys bus skiriamas Lietuvos žydų tarpe gimusioms ir/ar užaugusioms asmenybėms, palikusiomis neišdildomus pėdsakus Lietuvos ir pasaulio istorijos puslapiuose. Didžiulis dėmesys bus skiriamas Lietuvos žydų kūrybai.

Būsimasis muziejus bus pritaikytas ir mažiesiems lankytojams. Beveik kiekvienoje ekspozicinėje salėje pasitiks žaidimai, dėlionės, ir kitos įtraukios pažinimo priemonės skatinančios kūrybiškumą ir padedančios pažinti Lietuvos žydų bendruomenės istoriją.

Muziejaus ekspozicija patiems lankytojams leis atsakyti į klausimus: kas yra Lietuvos žydas? Kas formavo ir formuoja Lietuvos žydų tapatybę? Ekspozicinėse salėse bus pateikiami Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių litvakų ir jų palikuonių interviu, atskleidžiantys gyvenimo Lietuvoje, ar emigracijoje patirtis, jų santykį su Lietuva, ir jų šaknimis.

Belaukiant kol fiziškai atsidarys Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus, kviečiame susipažinti su virtualia paroda „Trumpa Lietuvos žydų istorija“, kuri apžvelgia visai netrumpą bene 700 metų apimantį laikotarpį nuo XIV a. iki šių dienų. Parodoje pristatomi skirtingais laikotarpiais vykę procesai, įvykiai ir asmenybės pralenkusios laiką ir įkvėpusios pokyčiams.

Virtualią parodą galite pamatyti paspaudę nuorodą čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją