Gerbėjams Andrius turbūt labiausiai žinomas kaip „Keistuolių teatro“ aktorius, sukūręs gausybę įsimintinų vaidmenų. Tačiau nereikia nuvertinti jo muzikinės karjeros, kadangi atlikėjas yra parašęs daug dainų, kurias sudėjo į su grupe „Origami“ įrašytą albumą „Atšilusi musė“, solinį albumą „Antikvariatas“ bei su sunkiosios muzikos orkestru „Musė“ per Kauno valstybinėje filharmonijoje vykusį koncertą įrašytą albumą. Teatro aktorius neišvengė ir pažinties su kinu. Vaidino serialuose „Likimo valsas“, „Širdys paklydėlės“, taip pat filmavosi viename iš sėkmingiausių lietuviškų filmų „Tadas Blinda. Pradžia“. Dainuojantį aktorių su grupe liepos 23-ąją bus galima išgirsti festivalyje „Senamiesčio žiogas“, Kaune.
– Esate Keistuolių teatro aktorius, vaidinate monospektaklyje „Tūla ir kiti“ Vilniaus lėlės teatre, taip pat vaidinote televizijos serialuose bei kino filmuose, kuriate ir atliekate dainas. Ar galite lyginti šias pakankamai skirtingas erdves? Kur jaučiatės geriau?
– Teatras ir muzika artimai susiję menai. Kuris iš jų pirmas atsirado Jūsų gyvenime? Ar jie lygiaverčiai, ar vienas kitą papildo?
– Labai dažnai muzikantas, besistengiantis scenoje būti savimi ir manantis, kad to pilnai užtenka perteikti jo kuriamai muzikai, būna paprasčiausiai nuobodus. Jei į pagalbą laiku ateina teatras, viskas atsistoja į savo vietas. O aktorius be muzikos atrodo vienišas, nelaimingas ir beviltiškai prasmingas. Kad iš viso to išlipti, gyvybiškai reikalinga muzika.
– Ar niekada nesigailėjote, kad pasirinkote ne populiariąją muziką, o dainuojamąją poeziją?
– Niekada. Jei tik pajuntu besiartinantį gailestį, įsijungiu televizorių.
– Kokia yra dainuojamosios poezijos prasmė ir kokią misiją atlieka Bardas?
– Kokią žinutę transliuosite festivalio „Senamiesčio žiogo“ klausytojams, liepos 23 d.?
– Tikrai nežinau. Viskas priklauso nuo to, kokį norą išgirsti mane pajusiu iš žiūrovų.
– Vaidinote vaikams, vėliau pradėjote orientuotis į paauglius, dainos skirtos suaugusiems. Ar galima sakyti, kad bręstant Jums, bręsta ir auditorija?
– Aišku galima. Tik bijau, kad manasis brendimo laikotarpis jau seniai pasibaigęs. Labai džiugu, kad auditorijai tai negresia, bent jau taip atrodo, kiekvieną kartą užlipus į sceną.
– Viename interviu esate sakęs, kad prieš koncertą niekada nesate tikras, kokias dainas grosite, ir tik pamatęs publiką apsisprendžiate. Ar tokią avantiūrą sau galite leisti, nes esate didelę muzikinę patirtį turintis atlikėjas, ar Jums tiesiog patinka iššūkiai?
– Nei viena, nei kita. Tai tik visiškas nesugebėjimas apsispręsti. Išvydus publiką, kelio atgal nėra.
– Daugelis dainuojamosios poezijos atstovų būna ramūs, melancholiški, o Jūs ant scenos ir dainose trykštate energija. Tai asmeninių savybių įtaka ar specialiai pasirinktas vaidmuo?
– Teko girdėti, kad daug kas man diagnozuoja beribę linksmybę ir gyvenimo džiaugsmą. Dėl to išorinio šmaikštumo rimtai suabejočiau. Vienas rimtas žmogus yra pasakęs, kad mano dainos liūdnos. Įtariu, kad tas klaidinantis įspūdis susidarė dėl tos priežasties, kad į dalykus, kuriuos daugelis bardų priima itin jautriai ir giliai išgyvena savo viduje, aš žiūriu truputį iš šalies ir tiesiog komentuoju. Tai labiau panašu į linksmą pamfletą apie rimtus ir visus jaudinančius reiškinius.