Pasak J. Maskoliūnaitės, pasiūlymo papildyti komiškos dramos aktorių gretas ji sulaukė netikėtai. Pasak aktorės, ji džiaugiasi išpuolusia galimybe ant scenos pasirodyti kartu su savo srities profesionalais.

Pagal dramaturgės Birutės Kapustinskaitės pjesę kurtame spektaklyje veiksmas sukasi aplink disfunkcinius tėvo Vyto (vaidmenį atlieka A. Bialobžeskis) ir dukters Marijos (A. Ravdo) santykius. Pastarieji naktį susitinka ligoninės priimamajame, kur laukia Marijos mamos operacijos. Tėvas ir dukra nesimatė penkerius metus, jų santykius apsunkina ir tai, jog Vytas – buvęs alkoholikas. Vis dėlto, besikalbėdami jiedu po truputį atveria jau seniai širdyje esančius skaudulius. Vyto ir Marijos ryšio virsmą stebi jauna seselė (J. Nemanytė, J. Maskoliūnaitė).

Spektaklio metu aktoriai veikia labai arti žiūrovo ir narplioja priklausomybių, auklėjimo, nesusikalbėjimo klausimus. Dar artimesnį ryšį su spektaklio svečiais padeda užmegzti tai, jog ši pjesė yra paremta pačių aktorių asmeniniais išgyvenimais. Pavyzdžiui, A. Bialobžeskiui nesvetima priklausomybės tema, dramos veikėjų bandymą atkurti pašlijusius tarpusavio santykius puikiai pažįsta ir A. Ravdo bei J. Nemanytė.

J. Maskoliūnaitei įsigilinti į spektaklio personažų išgyvenimus padeda aplinkoje matomi pavyzdžiai.

„Nors pati užaugau šiltnamio sąlygomis, manau, jog disfunkciniai santykiai pasitaiko visur. Stebint Agnieškos ir Andriaus personažus prisimenu daug pavyzdžių iš gyvenimo. Labai įdomu stebėti, kaip personažai, pasitelkdami manipuliaciją, situaciją paverčia palankia jiems patiems. Man pačiai, viską stebinčiai iš seselės perspektyvos, atrodo labai liūdna, kad vis nugali žmonių ego, o ne noras viską pradėti nuo pradžių, atleisti skaudulius“, – kalbėjo aktorė.

J. Maskoliūnaitė pridūrė, jog jos personažas atskleidžia ir kitą temą – neretai niūroką medicinos darbuotojų kasdienybę.

„Turiu keletą draugų, kurie dirba medikais, seselėmis. Labai skaudu girdėti, kaip žmonės, pasiryžę paskirti savo gyvenimą kitų gelbėjimui, dažnai sulaukia visai kitokio atsako iš savo kolegų, pacientų ir jų artimųjų: pykčio, nesiklausymo, agresijos, patyčių. Šiame spektaklyje ir aš, kaip seselė, dažnai jaučiuosi bejėgė kažką pakeisti. O tai juk visiška savidestrukcija, prasmės netekimas“, – sakė ji.

Jau praėjusį sezoną Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas spektaklis „Detoksikacija“ sulaukė itin didelio populiarumo. Anot J. Maskoliūnaitės, tai rodo, jog spektaklyje narpliojamos temos yra tikrai aktualios daugeliui.

„Manau, kad šis spektaklis paliečia daug temų, kurios rezonuoja su žiūrovais. Jis paprastas, jame nėra įmantrių dekoracijų ar šviesų. Manau, jog žiūrovai į spektaklį atvyksta taip pat norėdami išsigydyti širdies skaudulius, išnarplioti jų gyvenimus apraizgiusius disfunkcinius santykius, susidoroti su priklausomybėmis“, – paaiškino aktorė.

B. Kapustinskaitės „Detoksikacija“ (rež. D. Gumauskas) – šį pirmadienį, sausio 30 d., 19 val., OKT/Vilniaus miesto teatre (Ašmenos g. 8, Vilnius). Bilietus platina bilietai.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją