Dešimt dienų trukusios meno stovyklos metu dalyviai reprezentavo savo meną ir save kasdien kurdami bendrose dirbtuvėse bei paskutiniąją dieną dalyvaudami meno parodos atidaryme, kur ir eksponuoti stovyklos kūrybiniai vaisiai. Tuo tarpu keletas vakarų buvo dedikuota valstybių iš kurių atvyko menininkai pristatymui.

„Dabar visi baisiai nori atvažiuoti į Lietuvą. Publika aikčiojo stebėdama mūsų šalies iš paukščio skrydžio, dainų šventės ir Užgavėnių vaizdus, apmirę klausėsi sutartinių dainų melodijų. Po prezentacijos žmonės balsiai stebėjosi kokia Lietuva graži“, - sako Mykolė apie dalyvavusiuosius Lietuvos pristatymo vakare.

Jau pirmąją dieną menininkams aprodytas šalies sostinės Andorra la Vella senamiestis, supažindinta su garbiais miesto veikėjais bei garsiai perskaitytas meno stovyklos manifestas, kuriuo deklaruojamas siekis plėtoti kūrybinę mintį ir meną, kaip abipusės pagarbos ir savitarpio supratimo kalbos formą.

UNESCO meno stovykla Andoroje

Kasdien dalyvių laukė turininga ir intensyvi, ne tik kūrybinių veiklų kupina programa. „Daug sužinojome apie Andoros istoriją, jos gamtą, kultūrą ir žmones. Kėlėmės į kalnus, pažindinomės su bitėmis ir jų aviliais, lankėme geležies kasyklą, išgirdome kokia svarbi Andorai FEDA elektrinė, modernizavusi gana archajišką valstybę“, - dalijasi įspūdžiais menininkė.

Paskutinėmis dienomis į meninius užsiėmimus įtraukta grupelė vietos vaikų, kurie kartu su menininkais gėlėmis ir bitėmis išpiešė gausybę akmenėlių, o šie vėliau eksponuoti kaip atskiras meno kūrinys finalinėje stovyklos uždarymo parodoje.

UNESCO meno stovykla Andoroje

Tuo tarpu renginio pavadinimas „Colors for the planet“, užrašytas ir Mykolės balsu prieš filmavimo kamerą perskaitytas ir lietuviškai, turėtų tapti būsimo UNESCO globojamos meno stovyklos videokūrinio dalimi. Vienas iš 5 Andoroje dailininkės nutapytų peizažų liko UNESCO meno fonde, o dar du praturtino privačias renginio rėmėjų kolekcijas.

Meno stovyklos manifestas
„Spalvos Planetai“
(Andora, Ordino 2016)

Mes, pasaulio menininkai, susivienijame sekančiam pareiškimui:

Mes prisijungiame prie pasaulinių tvarios plėtros tikslų, kuriuos skelbia Jungtinės Tautos 2015-2030 metų laikotarpiui, taip pat ir prie kultūrinių raiškų konvencijos.

Mes siekiame suartėti su kitomis kultūromis plačia ir atvira mintimi; skatinti įvairovę ir paraginti sustiprinti ir patobulinti žmogiškuosius santykius per abipusę pagarbą orumui ir lygybei tarp visų individų ir bendruomenių.

Mes pasirengę atlikti savo rolę statant tvarią planetą ateities kartoms. Mes stengsimės kartu kurti nešališką ir teisingą globalią bendruomenę, kurioje kultūriniai, religiniai ir nacionaliniai skirtumai nebus kliūtimi universaliam abipusiam supratimui ir solidarumui tarp žmonių.

Su šiais tikslais mintyje, meninės espresijos prasme, prisiimame skatinti pasaulinį tvarumą bei kultūrinę įvairovę ir prisidėti puoselėjant taikią ir harmoningą visuomenę ateities kartoms.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją