Tai pirmoji ir kol kas vienintelė meno galerija Antakalnyje. Patrauklioje miesto dalyje prie upės išsidėstęs Antakalnis garsėja ne tik gražia gamta, bet ir įspūdinga praeitimi. Istoriniame Antakalnio priemiestyje kadaise puošnius rūmus turėjo Lietuvos didikai Sapiegos, Sluškos, Pacai ir Radvilos. Čia buvo įsikūręs ir Petras Vileišis, o 1907 m. jo rūmuose surengta pirmoji lietuvių dailės paroda.

Antakalnyje gyveno tokie Lietuvai nusipelnę kūrėjai kaip Virgilijus Noreika, Justinas Marcinkevičius, Vytautas Kernagis, Jurga Ivanauskaitė, Petras Tarabilda, Sofija Veiverytė, Vega Vaičiūnaitė ir daugelis kitų. Ir šiandien čia savo dirbtuves turi ir gyvena nemažai garsių menininkų, tačiau iki šiol nebuvo viešos erdvės, kur galėtų susitikti meno kūrėjai ir mylėtojai.

„Savo galerija sieksime užpildyti šią spragą ir pristatysime visuomenei tiek jau žinomus, tiek savo kūrybinį kelią dar tik pradedančius menininkus. Be parodinės veiklos, daug dėmesio skirsime ir vaikų bei suaugusiųjų edukacijai. Jaukioje dešimties vietų studijoje kūrybines dirbtuves ves ir savo patirtimi dalysis įvairių sričių profesionalūs menininkai. Savo veikla tikimės prisidėti prie bendruomenės telkimo, kultūrinio švietimo, pasiūlysime turiningų laisvalaikio užsiėmimų ir tiesiog stengsimės suteikti mūsų rajono gyvenimui ryškesnių ir šviesesnių spalvų“, – pranešime žiniasklaisai pasakoja galerijos įkūrėja ir vadovė, tekstilininkė ir tapytoja Džina Jasiūnienė.

Galerijos atidarymo proga pristatysime vieną žinomiausių Lietuvos dailininkų – Liną Leoną Katiną, kuriantį ir gyvenantį Antakalnyje. 1999 metais menininkas apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Baigęs architektūros studijas tuometiniame Dailės institute, Linas Katinas visuomenėje labiau žinomas kaip tapytojas. Nuo 1967 metų dalyvauja grupinėse ir individualiose parodose, jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai, privatūs kolekcionieriai.

Lino Katino paveikslas

Pirmojoje galerijos parodoje „Kita pusė“ eksponuojami Lino Leono Katino dvipusiai koliažai ir tapybos darbai. Taigi žiūrovas ne tik turės galimybę pasinerti į daugiasluoksnę ir daugiavaizdę dailininko kūrybą, bet atrasti ir „kitą pusę“.

Paroda veiks iki balandžio mėn. 5 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)