„Prie tapybos sugrįžau tik po 13 metų. Dabar į ją žiūriu labai rimtai – kaip į antrą specialybę“, – atidarymo dieną pasakojo vienas įdomiausių šiuolaikinių juvelyrų ir populiarėjantis tapytojas S. Martinėlis.

Patiria laisvės jausmą

Kaip jau supratote, išskirtinių papuošalų gerbėjai Silvijų pažįsta iš kitos jo aistros – juvelyrikos. „Du skirtingi saviraiškos mediumai man yra paprasčiausias kelias į asmeninę pusiausvyrą. Juvelyrikoje esu architektas, o tapyboje galiu kalbėti jausmais“, – pasakoja menininkas.

Dailėtyrininkė Jolita Mieželaitienė pastebi, kad atsistojęs prie molberto Silvijus pamiršta racionalųjį juvelyro statusą ir pasiduoda improvizacijai ir ekspresyviai raiškai: „...ima ir pašėlsta. Rodos, visa ekspresyvioji lietuvių tapybos tradicija įsiveržia į dirbtuvę ir stumia menininką į spalvų verpetą.“

Pasak paties Silvijaus, didelio formato drobėse jis geba išlieti koncentruotą jausmų įtampą ir išlaisvina pasąmonėje glūdinčius jausmus. „Tapydamas patiriu laisvės jausmą“, – teigia jis.

Kontaktuoja su kitais kūrėjais

Ir nors šie du Silvijaus pasauliai, rodos, yra labai skirtingi, antrojoje jo parodoje jie labiau nei bet kada sukontaktuoja. „Kartais mano tapyboje prasiveržia juvelyro prigimtis. Į kai kuriuos paveikslus inkrustuoju aukso foliją, kuri sužėri lyg papildomas šviesos šaltinis ar senųjų ikonų tradicijos refleksija“, – pasakoja S. Martinėlis.

Savo antrojoje parodoje menininkas kontaktuoja ir su kitais kūrėjais. Vienas jų – Carlas Dau. „Man labai artimas C. Dau kūrybos mąstymo principas. Šis menininkas, kaip ir aš – iš pramoninio dizaino. Atrandu panašumų ir juo žaviuosi, tad man didžiulė garbė bendradarbiauti ir pristatyti bendrą kūrinį“, – pasakoja Silvijus.

Taip pat parodos lankytojai iš arti gali pamatyti, kaip gintarą galima panaudoti mados srityje. Tai atsiskleidžia bendrame Silvijaus darbe su „Borisetti Atelier“.

Planuoja daugiau darbų su Mėnulio meteoritais

Abu Silvijaus talentai papildo vienas kitą ir visiems darbams suteikia papildomą kokybę. Išlaisvinus nesutramdomus jausmus tapyboje, Silvijus ramiai grįžta prie maksimalaus racionalumo reikalaujančios juvelyrikos. Jo pasiekimai šioje srityje jau ne vienerius metus garsina Lietuvą ir savo kokybe nenusileidžia net ir žymiausiems juvelyrikos kūrėjams.

Silvijaus juvelyrikos parodos yra rengiamos Vokietijoje, darbai pristatomi Honkonge, Olandijoje, Šveicarijoje ir JAV. Taip pat jis kuria vienetinius originalaus dizaino papuošalus pripažintiems menininkams. Pavyzdžiui, fotografui Antanui Sutkui, scenos primadonai Asmik Grigorian ir kt.

Viena iš išskirtinių jo kaip juvelyro naudojamų technikų – tension setting, kai į žiedą yra įstatomas briliantas, kuris tarsi kybo ore, nenaudojant jokių papildomų tvirtinimo elementų. Tokie darbai atrodo itin magiškai, todėl yra itin paklausūs tokioms ypatingoms progoms kaip sužadėtuvės ar vestuvės.

Beje, Silvijus pirmasis Lietuvoje pradėjo nuosekliai kurti ir gaminti juvelyriką su meteoritais: „Vienas iš 2024-ųjų metų tikslų sukurti daugiau papuošalų su Mėnulio meteoritais“, – išduoda menininkas.

Į parodos „Kontaktas“ atidarymą trečiadienio vakarą susirinko kviestiniai svečiai, kurie pirmieji galėjo įvertinti Silvijaus impresijas ant drobės ir už jos ribų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją