„Festivalio programą sudėliojau iš įdomiausių per metus aplankytų trupių pasirodymų, esančių priešakyje visos šiuolaikinio šokio bendruomenės Europoje ir už jos ribų. Šį pavasarį Lietuvos publika turės progą pažinti šiuolaikinius šokio inovatorius ir maištininkus, atspindinčius laikmetį: naują kvėpavimą įgavusį Nacionalinį Marselio baleto teatrą kartu su šiuo metu šokio madą diktuojančių meno vadovų (LA)HORDE (Prancūzija) komanda, choreografijos virtuozę Catherine Gaudet (Kanada), vitališkajį Marco de Silva Farreira (Portugalija), aštriabriaunę Oona Doherty (Airija) ir lyties keitimo transformaciją į šokio kalbą verčiantį Danielį Mirablanca (Norvegija). Šie kūrėjai iliustruos, kuo kvėpuoja tarptautinė šiuolaikinio šokio bendruomenė ir į ką kreipia dėmesį didžiausi tarptautiniai šokio festivaliai, svarbiausios scenos meno erdvės“, – programos branduolį pristato festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Greta visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų stos Lietuvos šokio kūrėjų programa, kurioje savo kūrybą publikai pateiks aktyviai užsienyje ir Lietuvoje kuriantys choreografai Dovydas Strimaitis, Lukas Karvelis, Liza Baliasnaja, Grėtė Šmitaitė, Erika Vizbaraitė, Be kompanijos. Šioje programoje – ne tik naujausi spektakliai, bet ir būsimų premjerų eskizai.

Jautriai atsiliepdamas į aktualiausius laikmečio įvykius, festivalis suteikia erdvę Ukrainos šokio kūrėjams ir kartu su choreografu ir kuratoriumi Antonu Ovchinnikovu pristato savo šokio programą „Let the body speak“. Karą patiriančių choreografų, dirbančių Ukrainoje arba laikinai išvykusių iš šalies šokio spektakliai ir eskizai sukurti prasidėjus invazijai – pačios giliausios patirtys, išreikštos kūnais.

Šiais metais festivalis savo vizualikoje kalba apie šokio „NE PA AIŠKINAMUMĄ“ – publiką kviesdamas ne „suprasti“, bet reflektuoti šiuolaikinį gyvenimą per kūno ir juo išreiškiamų emocijų pasakojimus.

„Šiuolaikinio šokio spektakliai dažnai būna emociškai stipri patirtis, lengvai nepasiduodanti racionalizavimui. Tikrovė tampa įdomesne, paslaptingesne, kai nebandai jos išaiškinti. Taip gimė mintis vaizduojant tokias patirtis pasitelkti dirbtinį intelektą (AI). Kartu su AI dizaino komanda V. Gruzdžiu ir R. Vosyliumi (A EYE image Synthesis Lab), transformavome mus supančią kasdienybę, spektaklių fragmentus, realybės paveikslus, nesiremiant jokia įprasta žmogiška logika – ir gavome unikalius, siurrealistinius vaizdinius, žadinančius visą spektrą žmogiškų emocijų: nuo susižavėjimo iki grėsmės pojūčio stebint tai, ko negali paaiškinti. Šie vaizdai puikiai reprezentuoja avangardinę „Naujasis Baltijos šokis“ šokio spektaklių atmosferą“, – kalba reklamos autorius, „MARIOS agency“ meno vadovas Marius Kneipferavičius.

Iš viso „Naujajame Baltijos šokyje“ dalyvavo daugiau kaip 230 trupių iš 35 pasaulio valstybių, kurios parodė per 450 šokio spektaklių. Festivalį rengia „Lietuvos šokio informacijos centras“ ir „Vilniaus festivaliai“. Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LR Kultūros ministerija. Festivalis yra „Vilnius 700“ programos dalis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją