Knygų serijoje nenuoramos broliai Tedas ir Vincas kvies jaunuosius skaitytojus kartu patirti nuotykių ir nejučiomis padės jiems mokytis skaityti. Pirmoje knygelėje veiksmas vyksta tamsiame miške, kuriame sutinkame kalbančią gegutę, kiek išsigandusį drąsuolį kiškį ir net vidury miškų, namelyje su meduoliniu stogu, gyvenančią raganą. Taip pat sužinome, kad už gerus darbus laukia atlygis – kartais labai netikėtas ar net stebuklingas.

S. Žukas neslepia, kad pradėti kurti tokią knygų seriją paskatino ne vien profesinis interesas, bet ir anūkų kalba, žaidimai, pomėgiai.

„Anūkų įnašas į knygelę visai rimtas, čia jau nekalbu apie jų pomėgį persirenginėti, būti kuo nors kitu. Daugelio dalykų, ką jie padaro ar pasako, niekaip nesugalvosi. Pavyzdžiui, netrukus pasirodysiančioje antroje knygelėje, apie plaukimą jūra, į kapitono klausimą, ar patinka plaukti laivu, jaunesnysis, Vincas, atsako: „Taip, aš senovėje buvau jūrininkas.“ Suprantama, jam sunku būtų paaiškinti, ką turi galvoje, bet skamba taip beveik budistiškai, lyg prisimenant ankstesnius gyvenimus“, – pasakoja autorius.

Vieno svarbiausių objektų knygoje – magiško pultelio – tema irgi neatsitiktinė: ji pasiskolinta iš vaikų kasdienybės.

„Nežinau, ar ir kitiems vaikams automobilių pulteliai tiek svarbūs, kiek šiems broliams, bet pagalvokim, juk pultelis iš tiesų „magiškas“ objektas: paspaudi – durys atsidaro, paspaudi – jos užsidaro. Tiesą sakant, nesvarbu, kokios durys. Galvodamas apie knygos viršelį netgi bandžiau siūlyti leidyklai įdėti perspėjimą tėvams: „Saugokite savo automobilių pultelius!“, – šypsodamasis sako S. Žukas.

Knygoje vietą randa ne tik modernus berniukų norus pildantis pultelis, bet ir ragana su meduoliniu namu, ir patarimus dalijanti gegutė. Toks meistriškas klasikinių pasakų motyvų bei šiuolaikybės elementų derinimas – labai apgalvotas sprendimas.

„Juk kultūra iš esmės yra sluoksniuotas pyragas, į daugelį šiuolaikinio gyvenimo įvykių gali žvelgti kaip į naujos medžiagos sluoksnį ant senų, bet nepasenusių rėmų. Argi maža šiandien aplink mus meduolinių namų, kur viskas kvapnu, skanu ir, žvelgiant iš šalies, atrodo šilta ir jauku. O kai pro langelį pasižiūri ar įžengi į vidų – ragana ar raganius aštriais dantimis ten sėdi. Tiesa, su stereotipais reikėtų kariauti. Todėl ir klausiu pačioje knygelės pabaigoje: o jei ragana nebūtų blogus dalykus daranti veikėja, koks tuomet būtų pasakojimas?“ – pasirinkimą aiškina autorius.

Knygelių serija „Du broliai“, žaismingai iliustruota britų dailininko Finno Deano, skirta ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams, ne tik skatins pažinti aplinkinį gyvenimą, pasinerti į pasakų ir gamtos pasaulį, nuklysti į praeitį ir ateitį, bet ir padės mokytis skaityti ir suprasti tekstą. Knyga lengvai skaitoma, parašyta trumpais sakiniais, nesudėtingais dialogais, kiekviename puslapyje įterpta skaitymo pratimų su skiemenuotais žodžiais ir frazėmis.

Knygelės pabaigoje taip pat pateiktas istorijos atpasakojimo pratimas bei klausimai, ugdantys gebėjimą samprotauti ir nuosekliai dėlioti mintis. „Du broliai. Nuotykis miške“ – pirmoji serijos dalis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją