Festivalyje „Art After Hours“ dalyvausiančias Vilniaus meno erdves atrinko renginio kuratorės Sonata Baliuckaitė ir Gabija Tarabilda. Svarbiausias atrankos tikslas – galerijas, meno erdves ir menininkus sujungti į vieną kokybiško turinio vakarą, kuriame žiūrovai dalyvaus nemokamai, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Renginio „Art After Hours“ datą ir koncepciją derinome prie šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’21“, – teigia mugės meno vadovė ir viena iš „Art After Hours“ kuratorių Sonata Baliuckaitė. – Į mugę kasmet atvyksta daug lankytojų iš kitų Lietuvos miestų, užsienio, taip pat tarptautinių kolekcionierių ir meno kritikų, žurnalistų. Norime, kad iš Vilniaus jie išsivežtų gerą emociją ir įspūdį ne tik apie mūsų miestą, bet ir apie meno erdves, galerijas, jose vykstantį gyvenimą“.

„Tokie festivaliai pritraukia daugybę žmonių, o miestas tampa kultūros ir išskirtinių renginių epicentru. Atvykusiems galerininkams iš užsienio šis vakaras yra ne tik puiki galimybė užmegzti bendradarbiavimą su mūsų miesto galerijomis, bet ir keliaujant festivalio maršrutais, pažinti Vilnių“, – teigia renginio kuratorė Gabija Tarabilda.

Vilniaus Užupio rajonas naktinėtojus pasitiks net trimis parodomis. „AP Galerija“ kviečia į Danguolės Brogienės tekstilės parodą „Mėlynos mintys“, o menininkės Kristinos Norvilaitės galerijoje bus galima panerti į jos psichologinę, filosofinę ir edukacinę parodą „Užmiršti sapnai“. Užupio meno inkubatoriuje susitikti kviečia fotomenininkai Tadas Kazakevičius, Artūras Morozovas ir Paulius Zavadskis. Jų grupinė paroda „Po mišių“ atskleidžia jaudinančias sekmadienių akimirkas iš Lietuvos bažnytkaimių.

Lietuvos dailininkų sąjungos galerija „Arka“ pristatys grupinę instaliacijų ir įvietinto meno parodą „Įvykio vieta“. Joje dalyvaujantys menininkai Andrius Erminas, Rimantas Milkintas, Nerijus Erminas ir Danas Aleksa dabartį suvokia per nevienodos trukmės nugyventą laiko distanciją, kurią veikia laikmečių progresas, sociokultūrinė patirtis, artimos ateities nuojautos ir mėginimai prisitaikyti prie kintančio laiko.

Vilniaus dailės akademijos tekstilės galerija „Artifex“ lankytojus pasitiks su paroda „Intuityvios instrukcijos“ ir Donato Norušio kūriniais, kurie istorijas pasakoja, pasitelkę garso fizikines savybes. Specialiai „Art After Hours“ festivaliui menininkas rengia garsų, vibracijų ir dažnių performansą. Galerijoje AV17 bus atidaryta jaunosios kartos skulptoriaus Tauro Kensmino paroda „Kritinė riba“, kuri pristatys per pastaruosius keletą metų sukurtus menininko objektus, kalbančius apie neišvengiamus mūsų pasaulio pokyčius.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos projektų erdvėje, galerijoje „Atletika“ ir kultūros komplekse „Sodas 2123“ vyks tarptautinio kongreso „Tirti ar netirti post-disciplininėje akademijoje?“ pasirodymai. „Atletikoje“ savo performansus pristatys Robertas Narkus, Anastasia Kolas, Raivo Kelomees, Hardi Kurda ir Raminta Naujanytė. „Sodas 2123“ kviečia į tarpdisciplininio meno kūrėjų Vytauto Gečo ir Marijos Puipaitės, Akvilės Anglickaitės, Austėjos Platukytės, Jelenos Škulienės, Laimos Kreivytės, Vitalij Červiakov, Gabrielės Gervickaitės ir kitų menininkų-tyrėjų-doktorantų atviras studijas.

Galerija „Vartai“ savo duris festivaliui atveria kartu su paroda, skirta žymaus Lietuvos modernizmo menininko Antano Mončio šimtosioms gimimo metinėms atminti. Galerijoje „Meno niša“ vyks Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatų Rūtos Katiliūtės ir Vladimiro Tarasovo paroda „Kažkas atsitiko“.

Pagrindinėje Šv. Jono gatvės galerijos salėje rasite grupinę individualistų parodą „Netobulas sodas“. Parodą inspiravo bulgarų kilmės prancūzų filosofo Cvetano Todorovo knyga „Netobulas sodas: humanizmo palikimas“. Galerijos požemiuose – Rūtos Matulevičiūtės paroda „Atlantida“. Vytauto Kasiulio dailės muziejus kvies į Vokietijoje gyvenančios ir dirbančios Patricijos Gilytės parodą „Žemės nėra“.

Galerijoje „Kairė-dešinė“ Vilniaus grafikos meno centre vyks Lietuvos grafinio dizaino kūrėjo Antano Kazakausko paroda, Pamėnkalnio galerijoje – personalinė japonų menininkės Rieko Koga kūrybos paroda, galerijoje „Morka“ – Aglaja Ray paroda, energijos šėlsmas, laisvės šokis su voleliais, teptukais ir purškiamų dažų flakonais – „Struktūros“.

Nepriklausoma eksperimentinė erdvė, galerija ir bendruomenės klausykla „8 akys ir ausys“ Vilniaus Naujamiestyje lankytojams pasiūlys ateistinį žaidimą religinėmis idėjomis – tapytojo Kipro Černiausko parodą „Išverstas šventumas”. Tikrai verta užsukti ir į visą parą veikiantį MO muziejaus skulptūrų sodą. Čia rasite Nacionalinės premijos laureatų kūrinius.

„Art After Hours“ – unikali galimybė per vieną vakarą aplankyti Vilniaus meno erdves ir galerijas. Festivalį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Renginys nemokamas, daugiau apie jį rasite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją