„Vytautui Miškiniui diriguojant, „Ąžuoliukas“ koncertavo prestižinėse pasaulio salėse, pelnė daugybę apdovanojimų, o jo sukurti choriniai kūriniai dar ir dabar atliekami tarptautiniuose konkursuose ir yra įtraukti į užsienio mokyklų programas. Profesoriaus muzikinė veikla tapo svarbiu tiltu, jungiančiu Lietuvos ir pasaulio chorinę bendruomenę, reikšmingai prisidedant prie Vilniaus kultūrinio identiteto stiprinimo“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
V. Miškinis 45 metus ėjo meno vadovo pareigas legendiniame Vilniaus ir visos Lietuvos simboliu tapusiame chore „Ąžuoliukas“. Jis taip pat priklauso arba priklausė šioms organizacijoms: yra Pasaulio chorų tarybos narys, buvęs Lietuvos chorų sąjungos prezidentas, Tarptautinės chorų federacijos „Europa Cantat“ muzikos konsultantas, Tarptautinės chorinės muzikos federacijos Muzikos jaunimui komisijos narys, Jaunimo chorų federacijos prie Europos parlamento tarybos narys, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Profesorius yra pelnęs pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – Wuhano filharmonija jam suteikė Garbės meno vadovo vardą, jis taip pat yra Japonijos JCDA asociacijos Garbės narys.
Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus. Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų. Prof. V. Miškinis tapo 22-uoju Vilniaus garbės piliečiu.
Pastaraisiais metais šį titulą pelnė dailės istorikė, menotyrininkė, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, kadenciją baigęs šalies prezidentas Valdas Adamkus, pirmasis Lietuvos vadovas po atkurtos nepriklausomybės Vytautas Landsbergis, kunigas ir disidentas Julius Sasnauskas, MO muziejaus įkūrėjai Viktoras ir Danguolė Butkai.