Filharmonijoje rengiamas koncertas taps jau dvyliktą kartą Vilniuje vyksiančio Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio dalimi. Pasak jo rengėjų (VšĮ „Klasika“), lapkričio 13–26 d. Filharmonijoje, Rotušėje ir Valdovų rūmuose publikai bus pristatyti pasaulinio lygio atlikėjai iš Danijos, Italijos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos ir žymiausi Lietuvos muzikai. Pastariesiems, greta kitų, atstovauja su LNSO lapkričio 16 d. muzikuosiantys Paulius Anderssonas ir Vilmantas Kaliūnas.

Kuo šis koncertas bus ypatingas patiems atlikėjams? „Apie Ludwigo van Beethoveno Septintąją simfoniją (1812) net pats autorius yra pasakęs, kad tai vienas geriausių jo kūrinių, tai aš su Beethovenu nesiginčysiu – visiškai su juo sutinku. Gustavas Mahleris liudijo, kad po šios simfonijos žmonės išėjo lyg apkvaišę. Žinant tokį chaotišką Beethoveno charakterį ir gyvenimo būdą, mane stebina tobula 7-osios simfonijos struktūra. Beje, šiame kūrinyje kompozitorius pirmą kartą panaudojo tris f – forte fortissimo. Taip pat labai džiaugiuosi, kad šiame koncerte skambės itin retai atliekama giliai romantinė Moritzo Moszkowskio muzika“, – sako koncerto dirigentas Vilmantas Kaliūnas, gyvenantis ir dirbantis Vokietijoje, bet glaudžiai bendradarbiaujantis su mūsų kolektyvais, reguliariai pasirodantis Filharmonijos scenoje.

Koncerto solistas, pianistas Paulius Anderssonas apie užmačias publikai pristatyti nepažintą M. Moszkowskį sako: „Dar būdamas paaugliu išklausiau visus M. Moszkowskio koncertus, visus įrašus ir supratau, kad labai noriu pagroti jo muziką. Dabar atsirado proga ir pasirinkau Antrąjį koncertą E-dur (1898). Tai nuostabi muzika, puikus kūrinys, deja, labai retai atliekamas.“

P. Anderssonas garsėja kaip intensyviai koncertuojantis lietuvių pianistas, laimėjęs per 16 tarptautinių konkursų Prancūzijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje, Lietuvoje. Nuo 2022 m. jis tapo reziduojančiu „Drozdoff Society“ artistu Niujorke. Publikai jis, be kita ko, įdomus tuo, kad imasi ne vien gerai žinomo repertuaro, bet ir pats atranda, ir klausytojams dovanoja negirdėtos arba primirštos muzikos interpretacijas.

„Man patinka į savo repertuarą įtraukti rečiau grojamus kūrinius – tai labai įdomus kūrybinis procesas, nes nėra nusistovėjusių tradicijų, normų, kaip juos atlikti. Aišku, epocha, stilius savaime suprantami, tačiau nėra atlikimo stereotipų: tiesiog sėdi prie natų, pats ieškai, analizuoji ir man tai labai smagu. M. Moszkowskis – savo laiku žinomas, vienas geriausiai apmokamų pianistų ir kompozitorių, dėl tam tikrų aplinkybių buvo užmirštas ir daugeliui liko tik etiudų kūrėju. Noriu sugrąžinti M. Moszkowskio muziką mūsų klausytojams“, – sako P. Anderssonas.

Orkestro muzikos koncertas „Beethoveno šedevras ir nepažintas Moszkowskis. LNSO, Paulius Andersson, Vilmantas Kaliūnas“ vyks lapkričio 16 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Koncerto partneris – Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją