Aranžuotes, kurių Gdansko gyventojai ir svečiai kasdien klausysis iš miesto rotušės bokšto, sukūrė jaunieji Lenkijos kompozitoriai, dalyvavę Gdansko muzikos akademijos organizuojamose tarptautinėse muzikos automatiniam kariljonui kūrimo dirbtuvėse.

Dirbtuvių dalyviai organizatorių kvietimu sukūrė Čiurlionio muzikos aranžuotes kariljonui ir patikėjo savo kūrinius įvertinti garbingai tarptautinei komisijai, kurioje dalyvavo prof. Giedrius Kuprevičius ir Gintaras Sodeika, pianistas Rokas Zubovas, Gdansko miesto kariljonierė Monika Kazmierczak, Gdansko muzikos akademijos prodekanas Kamil Cieślik (komisijos sekretorius), Roterdamo kariljonierius Richard de Waardt, Oslo kariljonierė Laura Marie, ir Lietuvos kultūros atašė Lenkijoje – Ana Kočegarova-Maj.

Iš 11 jaunųjų kūrėjų sukurtų Čiurlionio muzikos aranžuočių komisija atrinko 6 kūrinius, kurie bus grojami pakaitomis pirmąjį 2025 m. pusmetį. Antrąjį metų pusmetį Gdansko kariljono repertuarą papildys nauji kūriniai, kurie bus atrinkti antrojo tokio paties konkurso metu. Šią muzikinę programą inicijavo, jaunųjų muzikų dirbtuves ir kūrinių atranką organizavo Gdansko miesto kariljonierė, viena aktyviausių šiuolaikinių kariljono muzikos atlikėjų Monika Kaźmierczak. Projekto partneriai – Gdansko miesto muziejus ir Gdansko St. Moniyškos muzikos akademija.

Kariljono muzikos tradicija Gdanske siekia 1561 metus, kai miesto rotušėje buvo sumontuotas pirmasis kariljonas. Šiandien miestas gali pasigirti trimis instrumentais: Rotušės pastate, šv. Kotrynos bažnyčios bokšte ir mobiliu kariljonu „Gdansk“. Kasdien nuo 8:00 iki 21:00 Gdansko rotušės varpai automatiškai groja trumpas melodijas, kurdamos miesto muzikinį peizažą, o savaitgaliais ir šventinėmis dienomis mieste organizuojami gyvos kariljono muzikos koncertai.

Čiurlionio metai Lenkijoje bus minimi įvairiuose miestuose organizuojant koncertus, Čiurlionio fotografijos parodas, viešus jo kūrybos aptarimus su ekspertais iš Lietuvos ir Lenkijos. Čiurlionio gyvenimas glaudžiai susijęs su Lenkija – menininkas praleido šioje šalyje keliolika metų, Varšuvoje studijavo muziką, vėliau dailę, aktyviai dalyvavo kultūriniame gyvenime, puoselėjo glaudžius ryšius su Varšuvos kompozitoriais ir dailininkais, o 1911 metais, būdamas vos 35-erių Pustelnike prie Varšuvos mirė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)