„2023-ieji paskelbti Aukštaitijos metais. Todėl tradicinėje, kasmetinėje, Aukštaitijos regiono tautodailės parodoje meistrų darbuose atsispindi mūsų tautos šaknys. Kiekvienas tautodailininkas į savo kūrinį įdėjo dalelę istorijos, tradicijos, autentiškumo ir širdies. Kaip ir kasmet, parodoje pristatoma Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio ir Ukmergės kraštų tautodailė“, – sako Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos pirmininkė Audronė Virbalienė.

Parodoje eksponuojama tradicinių žanrų įvairovė: tapyba, medžio drožyba, akmens skulptūra, grafika, kalvystė, keramika, juvelyriniai dirbiniai, mezginiai, veltiniai, karpiniai, pynimai iš vytelių ir švendrių, floristiniai paveikslai, verbos ir velykiniai margučiai. Šiemet ypač gausi šiaudinių sodų ekspozicija.

Aukštaitijos tautodailės parodos yra rengiamos nuo 1990 metų ir kaskart sulaukia itin didelio lankytojų susidomėjimo.

„1924-aisiais įvyko pirmoji Lietuvos dainų šventė. Kitais metais švęsime dainų šventės šimtmetį. Ta proga Lietuvos nacionalinis kultūros centras 2024 metais liepos mėnesį Vilniuje organizuoja didžiulę Liaudies meno parodą. Šioje Aukštaitijos regiono tautodailės parodoje eksponuojami darbai verti būti atrinkti šimtmečio ekspozicijai“, – sako A. Virbalienė.

Panevėžio krašto tautodailės paroda veiks iki gegužės 13 dienos. Gegužės 14 d. 12 val. tautodailininkai ir lankytojai kviečiami į parodos aptarimą. Jo metu vyks rokiškėnės tautodailininkės Vidos Erslovienės megztų drabužių demonstracija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją