ES literatūros premijos tikslas – atkreipti dėmesį į literatūros talentus visoje Europoje, šiuolaikinę Europos literatūrą bei kalbinį paveldą. Premijos laureatai apdovanojami ne tik piniginiu prizu, bet įvertinami ir tarptautiniu dėmesiu – knygos verčiamos į kitas kalbas, pristatomos tarptautiniuose renginiuose. D. Opolskaitės „Dienų piramidėmis“ jau susidomėjo ir išleisti ketina Vengrijos, Kroatijos, Serbijos, Makedonijos ir Bulgarijos leidėjai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dienų piramidės“ – ilgai brandinta D. Opolskaitės knyga. Pastaraisiais metais rašiusi paaugliams, knygą suaugusiems autorė išleido po 18 metų pertraukos. Šią novelių knygą įvertinusi komisija pastebi, kad tai klasikinis smulkusis žanras, kur autorė meistriškai rutulioja veiksmą ir pasveria kiekvieną žodį.

Dienų piramidės

D. Opolskaitės novelėse kasdienybė, niūrios egzistencinės nuotaikos persipina su maginiu realizmu. Vaikų ir tėvų, šeimos, vyro ir žmonos santykiai subtiliai niuansuoti, pasakojimas paremtas netikėtai į dienos šviesą išnyrančiais psichologiniais veiksniais, žmogaus būsenos virsmus lydi ryškios, įsimenančios aplinkos, gamtos, buities detalės, spalvos ir kvapai.

„Tikiuosi, kad ši knyga suteiks novelėms populiarumo. Novelė – kondensatas, suduodantis smūgį. Ne kiekvienas yra tam pasirengęs. Pati esu patyrusi, kokį smūgį gali suduoti novelė. Ta būsena pagauna ir supranti, kad teksto jėga glūdi labai nedidelėje teksto apimtyje“ – pasakoja novelių rinkinio „Dienų piramidės“ autorė D. Opolskaitė. Ši knyga dalyvauja ir Metų knygos rinkimuose.

ES literatūros premija teikiama nuo 2009 m. Laureatų sąraše greta D. Opolskaitės jau yra trys Lietuvos rašytojos: Laura Sintija Černiauskaitė (2009 m.), Giedra Radvilavičiūtė (2012 m.) ir Undinė Radzevičiūtė (2015 m.).

Šiemet drauge su D. Opolskaite ES premiją atsiėmė dar trylika rašytojų: Laura Fredenthaler iš Austrijos, Piia Leino iš Suomijos, Sophie Daull iš Prancūzijos, Réka Mán-Várhegyi iš Vengrijos, Beqa Adamashvili iš Sakartvelo, Nikos Chryssos iš Graikijos, Jan Carson iš Airijos, Giovanni Dozzini iš Italijos, Marta Dzido iš Lenkijos, Tatiana Țîbuleac iš Rumunijos, Ivana Dobrakovová iš Slovakijos, Halya Kerosina Shyyan iš Ukrainos ir Melissa Harrisson iš Jungtinės Karalystės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)