Festivalio vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas džiaugiasi, jog „Kino pavasaris“ kasmet vis labiau sujungia visus, kurie mėgsta filmus, muziką, madą ar meną. „Kino festivalis nėra vien tik filmų rodymas, tai – ir įvairūs susitikimai, diskusijos, parodos, renginiai, specialios vietos, į kurias gali užsukti po seanso pasidalinti įspūdžiais, – pasakoja jis. – Todėl labai džiaugiuosi, kad šiemet gausų filmų repertuarą papildys renginiai ir veiklos, kurios padės giliau, autentiškiau pažinti kiną ir galbūt duoti pradžią naujoms idėjoms, būsimiems projektams ar bendraminčių susibūrimui, iš kurio gali gimti daug gerų iniciatyvų.“
„Kino pavasario“ atidarymas vaikams ir specialūs seansai mamoms ir tėčiams
Siekdami auginti kiną mylinčią naująją kartą, šiemet festivalio organizatoriai kovo 16 d. tėvelius ir jų atžalas pirmąkart kviečia į specialiai jiems skirtą šventę – „Kino pavasario“ atidarymą vaikams, tą pačią dieną vyksiantį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Atidarymo dalyvius pasitiks animatoriai ir jų kuriami personažai, įtrauksiantys dalyvius į nuotaikingą šurmulį. Vaikų lauks linksmybės – du animaciniai filmai, kūrybinės užduotys, šokiai, žaidimai ir vaišės.
„Norime, kad festivalis taptų kuo draugiškesnis ir prieinamesnis visiems“, – sako „Kino pavasario“ rengėjai, šiemet pasiūlydami specialius seansus mamoms ir tėčiams, auginantiems kūdikius ir mažus vaikus. Kino teatre „Pasaka“ vyks filmų „Monstras“, „Ryuichi Sakamoto | Opusas“, „How to Have Sex“ ir „Aš čia kapitonas“ peržiūros, į kurias bus galima atsivesti savo mažąsias atžalas. Patogūs foteliai, pilnai neužgesintos šviesos ir sumažintas garso lygis abu festivalio savaitgalius užtikrins, jog suaugę ir vaikai seansų metu jaustųsi kuo jaukiau bei ramiau.
Kūrybiškumui išlaisvinti – italų dueto performansas „Po žeme“ ir kūrybinės dirbtuvės vaikams
Menininkių iš Italijos Cecilia Valagussa ir Marta del Grandi duetas „Fossick Project“ pasitelkia neįprastus meninius formatus ir pasakoja istorijas, įkvėptas pasaulio kraštovaizdžių bei nykstančių gyvūnų rūšių. „Kino pavasario“ metu, kovo 15 d., menininkės atliks gyvo garso ir vizualaus pasakojimo performansą „Po žeme“. Valandos trukmės gyvas pasirodymas yra skirtas dirvožemiui – paslaptingai ir gyvybę Žemėje kuriančiai terpei, kuriai pavojų kelia žmogus. Performansu menininkės siūlo naujai pažvelgti į žemės ūkio progresą ir klimato kaitą bei ragina susimąstyti apie kiekvieno mūsų vaidmenį kuriant tvarų pasaulį.
Kovo 17 d. duetas į kūrybiškumo išlaisvinimo veiklas kvies mažuosius festivalio lankytojus – MO muziejuje vyks ypatingos muzikinio pasakojimo ir vaizdo dirbtuvės, kurių metu vaikai su menininkių pagalba leisis į praturtinantį nuotykį – mokysis kurti unikalų garso ir vaizdo pasakojimą, praktiškai pasitelkdami savo vaizduotės resursus ir nagrinėdami aplinkosaugos temas. Kūrybinių dirbtuvių metu sukurtas pasakojimas bus parodytas mažųjų kūrėjų tėveliams.
Paskaita apie kiną ir kostiumus bei filmo „Kaimiečiai“ paveikslų paroda
Madą kine atpažinti galima labai įvairiai: kol vieni ekrane ieško skirtingų laikotarpių tendencijų atspindžių, kiti domisi personažo psichologinio charakterio formavimu parenkant tinkamiausią drabužį, treti žavisi kostiumais, sukurtais garsiausių pasaulio mados dizainerių. Todėl trumpa mados žurnalistės Deimantės Bulbenkaitės paskaita – tai kvietimas kartu pažinti esmines mados ir kino sankirtas, kurios daug pasako ne tik apie filmus, bet ir apie mus pačius.
Nesuskaičiuojamas darbo valandų kiekis ir dešimtys tūkstančių aliejiniais dažais nulietų kadrų – festivalio metu bus galima pasigrožėti lietuvių tapytais paveikslais, atgijusiais režisierių Hugh Welchmann ir DK Welchmann tapytame filme „Kaimiečiai“. Paveikslų autoriai: Aistė Kanapickaitė, Jolanta Spangevičiūtė, Gustė Mergiūnaitė, Gintarė Maskaliūnienė, Justina Zigmantaitė, Oskaras Dainovskis, Vilija Dabkevičienė. Vilniuje paroda vyks „Forum Cinemas Vingis“ kino teatro 3-iame aukšte, Kaune – kino namuose „Romuva“.
Unikalaus „Kaimiečių“ kūrybinio proceso pradžia buvo įprasta – darbas kino aikštelėje ir filmavimas. Tačiau vėliau, kadras po kadro, 70 dailininkų iš Lenkijos, Ukrainos, Serbijos ir Lietuvos itin sudėtinga realistine maniera nutapė daugiau nei keliasdešimt tūkstančių filmo kadrų. Šis procesas truko daugiau nei dvejus metus, o menininkai prie projekto praleido virš 200 tūkst. valandų.
Festivalyje – slaptas seansas ir seansas su gyvu aktorių įgarsinimu
Į filmą „užrištom akim“, sekant karštais aprašymo pėdsakais – smalsiausi žiūrovai šį „Kino pavasarį“ kviečiami pasitikėti organizatoriais ir leistis į slaptą nuotykį. Slaptas filmas – dar viena festivalio naujiena, kurioje lauks pasaulinio lygio aktorių kolektyvas, stulbinantis garso takelis, pavojingas keršto troškimas, siurrealizmo prieskoniai, kraują kaitinanti ir juo pažymėta kelionė. Koks filmo pavadinimas – paaiškės tik užgesus šviesoms kino salėje. Rengėjai išduoda, kad tai – išskirtinė galimybė filmą pamatyti pirmiesiems, nes visos Lietuvos kino teatrus jis pasieks tik rudenį.
Kovo 16 d. visi animacijos gerbėjai kviečiami į specialų animacinio filmo „Vištienos Lindai!“ seansą, kurį gyvai įgarsins lietuvių aktoriai. Tai – unikali, ypač retai pasitaikanti proga ne tik išvysti nuotaikingą filmą visai šeimai, bet ir išgirsti čia pat, kino salėje gimstančias emocijas ir išskirtinai kuriamą atmosferą.
„Kino pavasario“ tradicija ištvermingiausiems – trumpametražių filmų naktis
5 valandos trumpametražių filmų ir nenumaldomas noras kino teatre būti iki pat sutemų – kovo 23 d. Vilniuje ir Kaune festivalis kviečia tuos, kurių meilės kinui negali palaužti net miegas.
20–ties trumpų filmų maratonas įsuks į aštrių, komiškų ar net košmariškų pojūčių sūkurį. Didžiajame ekrane žiūrovai pamatys įelektrintus bučinius, nuostabius ir sapniškus pasaulius, magiško realizmo trupinius bei platų geografinį žemėlapį.
29–asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 14–27 d.