„Vilnius Mama Jazz“ aktyviai puoselėja Lietuvos džiazo kultūrą ir prisideda prie mūsų šalies muzikantų kūrybos sklaidos užsienyje. Svarbi festivalio programos dalis – platforma „Džiazo vitrina“ (Showcase Stage), skirta ne vien muzikos klausymuisi. Čia Lietuvos muzikantai turi galimybę prisistatyti kviestiniams džiazo industrijos atstovams iš užsienio – muzikos kritikams, žurnalistams, žymiausių džiazo festivalių prodiuseriams ir organizatoriams, klubų atstovams.

Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad dieninės „Vilnius Mama Jazz“ programos metu užsimezga naujos pažintys ir neretai netrukus po festivalio Lietuvą pasiekia žinios apie „Džiazo vitrinoje“ pasirodžiusių muzikantų koncertus pasaulinio garso užsienio festivaliuose ir klubuose.

Šiemet dieninius „Vilnius Mama Jazz“ pasirodymus stebės džiazo industrijos atstovai net iš 14-os šalių. Ekspertų sąraše – Rumunijos „Garana Jazz Festival”, Norvegijos „Trondheim Jazzfestival“, Moldavijos „Jazz’n Chisinau International Festival“, Ukrainos „Jazz Festival Unity“, Azerbaidžano „Baku Jazz Festival“, Norvegijos „Nasjonal Jazzscene”, Slovakijos „Esprit Jazz“, Izraelio „Yellow Submarine“, Vengrijos „Opus Jazz Club“, Čekijos „Reduta Jazz Club“, Vokietijos „Jazzclub Unterfahrt“, Didžiosios Britanijos „Jazz North”, Rumunijos „Green Hours Club“ ir Lietuvos festivalių bei džiazo klubų atstovai.

Koncertuose lankysis ir tokių svarbių džiazą pristatančių portalų kaip Kanados „JazzWord“, Lenkijos „Jazzpress“, Didžiosios Britanijos „All About Jazz“ bei Rumunijos „Downbeat“ redaktoriai ir žurnalistai.

Dieniniame festivalio repertuare – nuo klasikinio džiazo ir elektroninės muzikos iki punk, rock ar noise elementų

Gegužės 28 d. programą pradės „John's Shower Band“ – daugelyje Lietuvos jaunų džiazo grupių konkursų įvertinta grupė, savo kūryboje suliejanti minimalistinio šiuolaikinio džiazo, hiphopo ir progresyviojo roko elementus. Vėliau pasirodys „SynthEtika“ – trijų jaunų muzikantų projektas, kviečiantis atsiduoti akimirkai ir ieškantis naujų muzikinių formų šiuolaikinėse džiazo, elektronikos ir hiphopo scenose. Skirtingų muzikos stilių sintezė ir saviraiškos bei atvirumo filosofija – pamatai, ant kurių stovi šios grupės kūryba.

SynthEtika

„LAIVO TROUPE“ koncertas žada staigmenas – pagrindinė šio kolektyvo atliekamos muzikos sritis yra laisvoji improvizacija, kurią grupės nariai derina su daugybe kitų muzikinių stilių – nuo grafinės notacijos iki funk, noise ar ambient elementų. Tyrinėdami platų garsų pasaulį ir eksperimentuodami ritmais, harmonijomis ir tembrais, muzikantai kuria ekspresyvią ir neįprastą pasirodymo formą. Iššūkis įprastam džiazo skambesiui – garantuotas.

Vienas iš svariausią ilgametę patirtį sukaupusių repertuaro kolektyvų – „DUO VYTAUTAS LABUTIS / ANDRIUS BALACHOVIČIUS“. Šis duetas asmenines džiazo ir akordeono muzikos patirtis sujungia į naują visumą kurdamas intriguojančią ir stebinančią kontrastais programą, kurioje – originali muzikantų kūryba, sudaryta iš klasikos, džiazo, pop, rock žanrų mišinio, praturtinto kino filmų ir akordeono repertuaro kūrinių aranžuotėmis.

Vytautas Labutis, Andrius Balachovičius

Šeštadienio dieninės programos pasirodymus vainikuos „21st Century Quintet“ – jaunuosius Lietuvos, Armėnijos ir Latvijos muzikantus vienijanti grupė. Sėkmingai išbandę jėgas daugelyje Lietuvos džiazo festivalių, šie vaikinai publiką pakeri nuoširdžiu ir savitu skambesiu. Energingas grupės kompozicijas papildo armėnų liaudies muzikos motyvai – ši jungtis dovanoja klausytojams ypatingą melodinę liniją, leidžiančią mintimis apsilankyti tolimiausiuose kraštuose.

Gegužės 29 d. klausytojus pasitiks devyni jauni muzikantai – Lietuvos jaunimo džiazo orkestro nariai. Kolektyvas, susibūręs Kauno „Jazz Academy“ įkūrėjo Arno Mikalkėno ir Klaipėdos džiazo orkestro vadovo Kęstučio Sovos iniciatyva. Festivalio lankytojai išgirs ir „Veronika ChiChi Quintet“. Tai ambicingos ir ryškios džiazo vokalistės Veronikos ChiChi, koncertavusios daugelyje Europos šalių, JAV ir Kinijoje, suburtas kolektyvas, kuriame – Lietuvos džiazo mylėtojams puikiai pažįstami vardai: Dmitrijus Golovanovas, Domantas Razmus, Arkadijus Gotesmanas bei kontrabosininkas iš Latvijos Artūrs Duckis.

Vėliau pasirodys elektroninio džiazo kolektyvas „JUZT“, spėjęs nuskinti daugelio jaunų grupių konkursų laurus. Prieš du metus debiutinį albumą pristačiusi grupė atstovauja rečiau Lietuvoje girdimą jazztronica ir synth-jazz estetiką, o savo kompozicijas praturtina ambient, rock ir noise stiliams būdingais sąskambiais. Veržli, agresyvi, energinga „JUZT“ muzika įtrauks klausytojus į futuristinį pasaulį, kuriame šiltos instrumentų natos susipina su vėsiu elektroniniu sintezatorių skambesiu.

Į vakarinį festivalio uždarymo koncertą sekmadienį lankytojus išlydės „Quark effect“, susibūrę Škotijoje, kur pristatė debiutinį albumą „Lunar Soil“. Grupė semiasi idėjų iš experimental, avant-garde, post-punk, free jazz muzikos stilių, tačiau ko tikėtis jų pasirodyme – neįmanoma prognozuoti iš anksto, kadangi pagrindinis šio trio variklis – improvizacija. Kiekvienas jų koncertas – unikalus ir skirtingas, nuo maksimalios laisvės iki griežtos sinchronizacijos, nuo gaudžiančių drone elementų iki intensyvių saksofono „riksmų“.

Festivalio organizatoriai kviečia užsukti ir pasimėgauti eklektiškomis Lietuvos muzikinio peizažo spalvomis ir įvairove: dieniniai koncertai – atviri visiems džiazo mėgėjams.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Bilietus platina Bilietai.lt.

Daugiau informacijos ir pilna festivalio programa www.vilniusmamajazz.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją