Operos finale scenoje iš tiesų paskleidžiamas apelsinų aromatas, mat veiksmas vyksta nakties sode Sevilijoje, kur auga apelsinmedžiai. Tačiau sugrįžtančių „Figaro vedybų“ netikėtumai šiuo „senu“ spektaklio triuku neapsiriboja. Greta pirmą kartą Grafą Almavivą dainuosiančio E. Chrebtovo prie orkestro vairo publika išvys ir kviestinį dirigentą, tarptautinėje scenoje Mozarto muzikos žinovu pripažintą olandų maestro Vincentą de Kortą. Lapkričio 27 d. spektaklis skiriamas operos solisto, boso Leonido Muraškos (1924–2009) jubiliejui.

Aksominiu balso tembru ir dainavimo kultūra pasižymintis Eugenijus Chrebtovas, kurį daugelis galbūt pažįsta kaip populiarios grupės „el Fuego“ narį, didžiojoje LNOBT scenoje jau yra sukūręs keletą pagrindinių baritono vaidmenų. Tai Eugenijus Oneginas to paties pavadinimo Piotro Čaikovskio operoje, ugningasis toreadoras Eskamiljas Georges’o Bizet operoje „Karmen“, sosto paveldėtojas Don Karlas Giuseppe’s Verdi operoje „Ernanis“.

Grafas Almaviva taps pirmuoju E. Chrebtovo vaidmeniu W. A. Mozarto operoje. Pasak solisto: „Grafo Almavivos personažas atspindi vyrišką prigimtį. Visi mes linkę flirtuoti – tik vieni tą daro proto ribose, o kiti sau leidžia gerokai daugiau, kaip kad Grafas. Jis myli savo žmoną Roziną, bet jam ji jau pabodo, todėl dėmesį nukreipia į žavią Grafienės tarnaitę Siuzaną. Bet gi jis flirtuoja ir su kaimo merginomis, kaip sakoma, nepraleidžia nei vieno sijono... Vis dėlto Grafo garbei reikia pasakyti, kad galiausiai jis pripažįsta savo kaltę ir prašo žmonos atleidimo.“

Rengtis naujam vaidmeniui E. Chrebtovas pradėjo dar prieš keletą mėnesių, mat dainavimo technika čia kitokia, nei jis iki šiol buvo pratęs. „Man labai padėjo kaip vokalo pedagogas Vladimiras Prudnikovas, taip pat lankau operos teatro specialiai samdomo pedagogo iš Italijos Paolo di Napoli konsultacijas, daug pagelbėjo pianistė Olga Taškinaitė. Dainuojant Mozartą štrichas yra vertikalus – dainingumas čia kitoks nei G. Verdi ir kitų XIX a. operų. Muzikinės medžiagos labai daug – iki šiol vienoje operoje nebuvau tiek daug dainavęs, be to, medžiaga specifinė – skamba ne tik arijos ar ansambliai, bet ir rečitatyvai.“

Įdomu, kad dainininkas solisto karjerą pradėjo, dainuodamas bosu, ir tik prieš keletą metų perėjo į baritono repertuarą. Gimęs 1982 m. Ukrainoje, Donecko srityje, Eugenijus Chrebtovas muzikinį išsilavinimą įgijo Lietuvoje. Muzikos ir teatro akademijoje mokėsi pas prof. Virgilijų Noreiką ir doc. Giedrę Kaukaitę, 2004–2006 m. stažavosi LNOBT Operos studijoje (prof. V. Noreika ir Vytautas Viržonis), 2003–2012 m. pelnė ne vieną apdovanojimą vokalistų konkursuose. LNOBT debiutavo 2005 m. Vyskupo Masalskio vaidmeniu Balio Dvariono operoje „Dalia“. Taip pat dainavo Greminą ir Zareckį (LNOBT Operos studijos „Eugenijus Oneginas“), Alminą („Pilėnai“), Bartolą („Figaro vedybose“) ir kitus vaidmenis. Šiais metais sukūrė Korneto antrininką Onutės Narbutaitės operoje „Kornetas“. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre atliko Falkės vaidmenį operetėje „Šikšnosparnis“ ir Homonajaus – operetėje „Čigonų baronas“.

Lapkričio 27, 28 d. „Figaro vedybose“ dainuos Sigutė StonytėJoana Gedmintaitė, Liudas Mikalauskas, Julija Stupnianek, Mindaugas Jankauskas, Jonas Valuckas, Raimundas Juzuitis, Arvydas Markauskas, Dovilė Kazonaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją