E. Nekrošius dirbo įvairiuose pasaulio ir Lietuvos teatruose, bet didžiausią dėmesį skyrė savo įkurtam teatrui „Meno fortas“. Čia jis per pastaruosius du dešimtmečius surepetavo daugumą savo spektaklių. Kai kurie iš jų ir buvo rodomi „Meno forto“ salėje. „Meno fortas“ E. Nekrošiui reiškė ne tik vietą, į kurią jis nuolat sugrįždavo, bet taip pat išreiškė jo kūrybinę poziciją. Per teatro pavadinimą jo vadovas apibrėžė vertybines savo kūrybos koordinates.
Jaunimo teatras, kuriame 1980-aisias E. Nekrošius pradėjo savo kūrybinį kelią, ir teatras „Meno fortas“ organizuoja režisieriaus atminimui skirtą renginių ciklą. Renginiai prasidės Neapolyje ir tęsis rudenį tarptautiniuose teatro festivaliuose „Konfrontacijos“ Liubline, „Baltiskij Dom“ Sankt Peterburge, „Teritorija“ Maskvoje.
Šių festivalių organizatorių iniciatyva bus ne tik pristatomi režisieriaus paskutinieji spektakliai, bet ir eksponuojama paroda, vyks dokumentinio filmo „Eimuntas Nekrošius: nutolinti horizontą“ rodymai, diskusijos.
Baigiamasis ciklo renginys „Eimuntas Nekrošius. PASKUTINIEJI“ įvyks š. m. lapkričio 21–30 d. Vilniuje. Jo programą sudarys paskutiniai Lietuvoje dar rodomi E. Nekrošiaus spektakliai „Jobo knyga“, „Inferno-Paradiso“, „Borisas Godunovas“, „Bado meistras“, „Kalės vaikai“, „Cinkas“, sukurti teatre „Meno fortas“, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Klaipėdos dramos teatre ir Valstybiniame jaunimo teatre.
Paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“ atsidarys Nacionalinėje dailės galerijoje lapkričio 21 d. ir veiks iki 2020 m. sausio 12 d. Renginį vainikuos tarptautinė konferencija „Eimuntas Nekrošius DABAR“, kurią rengia Jaunimo teatras. Konferencijoje dalyvaus žymūs skirtingų šalių šiuolaikinio teatro tyrėjai, kritikai, tarptautinį pripažinimą pelnę režisieriai.
Bus siekiama ne tik permąstyti praeitį, bet ir panagrinėti E. Nekrošiaus teatro fenomeno kontekstą bei įtakas teatro dabarčiai ir galbūt ateičiai. Programą papildys susitikimai ir filmų peržiūros. „Eimuntas Nekrošius. PASKUTINIEJI“ programa bus paskelbta š. m. rugsėjo pradžioje.