Europos parke sukurtas lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio (1714–1780) gimimo 300-osioms metinėms skirtas dailės kūrinys. Tai – skulptoriaus Gintaro Karoso darbas „Kristijonui Donelaičiui“.
K. Donelaičiui skirto dailės kūrinio atsiradimas tarptautinį susidomėjimą turinčiame Europos parko muziejuje prisidės prie dar didesnio šio iškilaus poeto aktualizavimo mūsų šalies ir tarptautiniame kontekste.
G. Karoso K. Donelaičiui atminti skirtas darbas vaizduoja menamą stalą, kurio turinį sudaro poetui svarbių žmogaus ir gamtos objektų natiurmortas. Į vieną visumą tarsi surenkami K. Donelaičio aplinkos ir jo poemos „Metai“ atributai, o kita apvalaus „stalo“ dalis paliekama tuščia – kviečianti mus prisėsti ir pabūti kartu su per keletą šimtmečių nutolusia, bet artima ir aktualia poeto asmenybe. Natiurmortą sudarančių objektų seka savo siluetu panaši į minimo jubiliejaus metų skaitmenis.
Lakoniška ir neįmantri dailės kūrinio simbolių plastinės raiškos kalba žiūrovą priartina prie jautrios aplinkai ir artimos paprastiems žmonėms talentingo poeto asmenybės.
Be kūrinio, skirto Kristijonui Donelaičiui, Europos parko muziejaus ekspozicijoje – dar 15 Gintaro Karoso architektūros ir skulptūros kūrinių. Tarp menininko darbų minėtini didelio mastelio kraštovaizdžio dailės kūriniai „Europos centro monumentas“, „LNK Infomedis“, „Vieta“, „Ženklas“ (skirtas Lietuvos tūkstantmečiui), „Kultūra“ ir kt., taip pat skulptūrinės architektūros statinys – Edukacijos centras. Be to, Gintaras Karosas yra muziejaus po atviru dangumi Europos parko 55 ha kraštovaizdžio autorius, kuria jį jau daugiau kaip 20 metų.