Talentingas tapytojas ir skulptorius gimė Bagdade (Irakas), o pripažinimo sulaukė Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pirmąsias piešimo pamokas jis gavo iš savo tėvo jo studijoje, vėliau, paaštrėjus arabų konfliktui su Izraeliu, pasitraukė į Iraną, o dar vėliau – į Jungtines Amerikos Valstijas. 1950–1954 m. Soferis studijavo meną Niujorke, Bruklino koledže, kur tuo metu dėstė Adas Reinhardas (Ad Reinhardt), Burgoinas Dileris (Burgoine Diller) ir Markas Rotko (Mark Rothko). Pastarasis tapo jo gyvenimo draugu ir mentoriumi, rėmusiu Soferį per visą jo karjerą.
Soferio kūrybą įkvėpė Polio Klė (Paul Klee) ir Choano Miro (Joan Miro) kūryba. 1958 m. Niujorke jis surengė pirmąją personalinę parodą, o 1962 m. žurnale „Art in America“ („Amerikos menas“) buvo pristatytas kaip naujasis talentas. Nuo 1963 m. Soferis pradėjo kurti trimačius meno kūrinius ir tapo plačiai žinomas kaip viešų erdvių menininkas, kuriantis konceptualias ir abstrakčias skulptūras. Kiek vėliau menininkas savo trimačiams sumanymams pradėjo naudoti nerūdijančio plieno vamzdžius ir stiklą.
Menininkas surengė daug parodų JAV, o Niujorko miesto Vitnio (Whitney) Amerikos meno, Olbraito-Nokso (Albright-Knox), Indianapolio muziejuose ir kitose viešose erdvėse jo darbai tapo pastovių ekspozicijų dalimi. Paskutinės penkios ekspozicijos, dar jam gyvam esant, buvo surengtos Grendstrito (Grandstreet) galerijoje Niujorke.
1998 m. buvo įsteigtas Sasono Soferio fondas (Sasson Soffer Foundation). 2006 m. Ist Hamptono miestui (East Hampton, Niujorkas) fondas perleido 5 akrus žemės Soferio skulptūrų parkui įkurti.
Sasono Soferio fondas padovanojo Europos parko muziejui skulptūrą „Midmien“, kuri buvo sukurta aštuntojo dešimtmečio pradžioje . Ši įdomi nerūdijančio plieno skulptūra tarsi sujungia muziką ir vizualųjį meną, taip pat tai – ypač būdingas šio menininko darbas, jo kūrybos „vizitinė kortelė“.
Europos parko muziejus ypač dėkingas Sasono Soferio fondui, jo sielai menininko žmonai Stelai (Stella), idėjos sumanytojai ir organizatorei menininkei Brigitai Krasauskaitei, dirbusiai fonde, už įspūdingą indėlį į Europos pastovią meno kūrinių ekspoziciją.
Europos parko įkūrėjo nuomone, Sasono Soferio kūrinys Europos parke – tai tikro modernaus meno skulptūra, kokių dabar retai bepasitaiko. „Džiugu, kad nuo šiol Europos parko lankytojai galės mėgautis puikiu ekspresionistiniu bei virtuoziškai meistriškai atliktu, milžinišku ir visai netrikdančiu gamtinės aplinkos talentingo menininko darbu,“ – sako Gintaras Karosas.
Europos parkas – yra pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama daugiau kaip 100 įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų. Europos parkas laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. Muziejaus kolekcijoje – žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų darbai. Kasmet Europos parką aplanko dešimtys tūkstančių Lietuvos ir užsienio lankytojų.