Renginyje koncertuos Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos Smuiko klasės mokiniai (mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė), susirinkusieji bus vaišinami tradiciniais žydų virtuvės užkandžiais. Renginys vyks anglų kalba, verčiant į lietuvių kalbą.
Knyga „Notes from the Valley of Slaughter“ („Užrašai iš Skerdynių slėnio“) – tai Holokaustą išgyvenusiojo dienoraštis, liudijantis Šiaulių žydų bendruomenės gyvenimą ir jos sunaikinimą.
Dienoraštį, būdamas Šiaulių gete, rašė gydytojas, mokslininkas Aharonas Pickas (1872–1944). Jis buvo Šiaulių žydų bendruomenės lyderis, o patekęs į getą atidžiai stebėjo geto gyvenimą ir savo dienoraštyje išsamiai aprašė tragiškus 1940–1941 m. įvykius. Gydytojas buvo vienas iš nedaugelio Šiaulių žydų, kurie gete išgyveno, bet 1944 m. pavasarį susirgo ir mirė prieš pat geto likvidavimą. Jo sūnus, prieš pabėgdamas iš geto, rankraštį užkasė, o vėliau jį susigrąžino ir išgabeno į Izraelį.
Apie šiaulietį gydytoją A. Picką žurnalistui A. Casseliui pasakojo jo senelis, kuris buvo gydytojo bičiulis. Dalyvaudamas viename seminare, A. Casselis išgirdo, kad Jungtinių Valstijų Holokausto memorialiniame muziejuje Vašingtone saugomas A. Picko dienoraštis. Jis inicijavo šio dienoraščio vertimą į anglų kalbą ir yra vienas iš jo vertėjų.
A. Picko dienoraštis – tai raštiškas liudijimas, vienas iš nedaugelio išlikusių autentiškų pasakojimų apie Šiaulių getą, buvusį šalia Chaimo Frenkelio vilos. Šaltinių apie Šiaulių getą nėra gausu, tad knyga svarbi Holokausto tyrimams Europos mastu, tai – neįkainojamas šaltinis, siekiant pažinti žydų bendruomenių gyvenimą ir jų tragišką baigtį.
Šiaulių „Aušros“ muziejus – viena iš šalies atminties institucijų, puoselėjančių žydiškąjį paveldą. Net trijose muziejaus padaliniuose (Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje, Venclauskių namuose-muziejuje, Šiaulių istorijos muziejuje) įrengtose ekspozicijose skirta vietos žydų istorijai ir kultūrai. Viena iš muziejaus tyrimų prioritetinių krypčių – žydų paveldas, Šiauliuose gyvenusių žydų šeimų istorijos, žydų reikšmė miesto ekonominiame, kultūriniame gyvenime, žydus ištikusi tragedija.