„Muzikos rudens“ misija – atvirą, smalsų šių dienų gyventoją skatinti atrasti, suprasti ir priimti šiuolaikinę lietuvių kūrybą ir pasinerti į geriausią muziką, sukurtą čia ir šiomis dienomis, atliepiančią šiandienos gyvenimą ir todėl skirtą šių dienų klausytojui, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Festivalyje nuolat groja geriausi į šiuolaikinę muziką besigilinantys atlikėjai, nuolat atliekantys ir puoselėjantys lietuvių šiuolaikinę muziką, inspiruojantys ir inicijuojantys naujų kompozicijų sukūrimą ir aktyviai bendradarbiaujantys įgyvendinant šios muzikos sklaidą. Šiemet tarp tokių atlikėjų – ryškiais intensyvaus skambesio pasirodymais žinomas duetas „Twenty Fingers Duo“, ryškiausio Lietuvoje šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovė, pianistė Marta Finkelštein, jau daugiau nei dviejų dešimtmečių brandą pasiekęs ir tiek pat laiko šiuolaikinę muziką skleidžiantis styginių kvartetas „Chordos“ ir kiti ambicingi šiandienos muzikos entuziastai.
Šių metų festivalio tema – „Kuriantys muzikos istoriją“. Muzikos ruduo“ kvies artimiau pažinti tuos, kurie ryškiausiai kuria mūsų muzikos istoriją – jau 30 metų (nuo 1989 m.) teikiamos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Tai – asmenybės, kurių muzikoje įspausti šių dešimtmečių istorijos tėkmės, pasaulėvaizdžio, emocijų ir asmeniniai pėdsakai.
Festivalyje nuskambės šešios programos, reprezentuojančios prestižinės premijos laureatų kūrybą. Net devyniolikos Lietuvo kultūrai nusipelniusių kūrėjų – Algirdo Martinaičio, Juliaus Juzeliūno, Jeronimo Kačinsko, Broniaus Kutavičiaus, Osvaldo Balakausko, Onutės Narbutaitės, Anatolijaus Šenderovo, Vidmanto Bartulio, Felikso Bajoro, Jurgio Juozapaičio, Vytauto Barkausko, Ryčio Mažulio, Vytauto Laurušo, Šarūno Nako, Ramintos Šerkšnytės, Vaclovo Augustino, Giedriaus Kuprevičiaus, Fausto Latėno ir Justės Janulytės – muzika skambės koncertuose MO muziejuje, Kompozitorių namuose ir Vilniaus Choralinėje sinagogoje.
Skambėsiančios programos konceptualiai ir kartu suprantamai atskleis šiuolaikinės lietuvių muzikos panoramą ir raidą nuo Nepriklausomybės atkūrimo laikų iki pat šių dienų. Verta paminėti, kad taip plačiai Nacionalinės premijos laureatų kūryba bus pristatyta pirmą kartą.