Prieš vienuolika metų kukliai pradėtas Vytauto Kasiulio dailės muziejaus salėje, šįmet „Kalėdinis Vilnius“ vyks ne tik ten, bet ir pagrindiniais festivalio namais tapusioje Vilniaus rotušėje, Lietuvos mokslų akademijos salėje, taip pat Trakų Vokės dvaro sodyboje. „Džiaugiamės, kad ne pats festivalis ieško naujų erdvių, o salės ir žmonės jį kviečia į svečius“, – sako dėl atlikėjų meistriškumo ir programų kokybės publikos pamėgto „Kalėdinio Vilniaus“ meno vadovas G. Pyšniakas.

Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, Vilniaus rotušėje aktorė Emilija Latėnaitė ir ansamblis „Artistico“ pakvies į koncertą visai šeimai, pavadintą taip pat, kaip skambėsiantis Josepho Achrono kūrinys – „Vaikiškoji siuita“. „Ypatinga Kalėdų dovana ir vaikams, ir tėveliams, ir seneliams“, – apie programą sako G. Pyšniakas. Jaukus ir šiltas koncertas visai šeimai „Maldos iš Nojaus arkos“ 28 dieną rengiamas Trakų Vokės dvaro sodyboje. Čia pasaulinį tvano mitą pasakos ir gyvūnų maldas skaitys aktorė E. Latėnaitė, o jos žodžius papildys D. Dėdinskaitės smuikas.

Gruodžio 29-ąją sostinės Rotušėje koncerte „Linkėjimai iš Vienos“ Zalcburgo „Mozarteum“ orkestro koncertmeisteris, austrų smuikininkas Frankas Stadleris kartu su D. Dėdinskaite, G. Pyšniaku bei viena ryškiausių šių dienų Lietuvos pianisčių Guoda Gedvilaite atliks gražųjį Johanneso Brahmso Pirmąjį fortepijoninį kvartetą. Skambės ir Wolfgango Amadeus Mozarto muzika – simbolinis F. Stadlerio palinkėjimas iš Vienos. Gruodžio 29 dieną Trakų Vokės dvare koncertuos kylanti fortepijono žvaigždė iš Pietų Korėjos Borim Kang. Konkurso „Premio Scarlatti“ komisiją ji sužavėjo virtuoziškumu, iškart sulaukė kvietimo į koncertų turą Italijoje ir prisidėti prie „Kalėdinio Vilniaus“.

Dauguma festivalio renginių vyks gruodžio 31-ąją. Mokslų akademijos salėje iš Pietų Afrikos kilusi mecosopranas Megan Kahts, ukrainiečių baritonas Olehas Lebedyevas ir austrų pianistas Pianistas Lechas Napierala pakvies net į du šventinius koncertus „Meilės įkvėpti“. Skambės arijos iš operų ir operečių.

Vilniaus rotušėje paskutinę 2024-ųjų dieną jau antrus metus rengiamas koncertas „Vivaldi. Piazzolla. Metų laikai“ publikos ypač pamėgtas ir dėl kūrinių, ir atlikėjų – orkestro „Kremerata Lituanica“ ir solistų – smuikininkų Dž. Bidvos bei D. Dėdinskaitės. Susidomėjimas koncertu toks didelis, kad atlikėjai jį tą dieną kartos tris kartus.

Du koncertus „Chopin. Šopenas“ gruodžio 31-ąją Trakų Vokės dvaro sodyboje surengs ir vienas ryškiausių šių dienų lenkų pianistų Piotras Koscikas, ypač vertinamas už Frédérico Chopino muzikos atlikimą. Jau trečiąsyk paskutinę metų dieną Trakų Vokėje koncertuoja pianistas ir skambina būtent Chopiną. Klausytojai išgirsta vis kitą atlikėją, kitokią nuostabios muzikos interpretaciją.

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje senus metus drauge išlydėti kvies džiazas – originalias autorines kompozicijas pristatys vokalistės Lauros Budreckytės ir kontrabosininko Vyčio Vytis Nivinsko duetas „CinAmono“.

„Kalėdinio Vilniaus“ idėja gimė dar tada, kai G. Pyšniakas ir D. Dėdinskaitė studijavo Vienoje ir Kalėdoms grįžę namo norėdavo pagroti tėvams, draugams, jų muzikos gerbėjams. „Nusprendėme surengti mažą koncertų seriją. Publikos nebuvo daug. Pasiūliau nenuleisti rankų, bandyti darsyk. Jau vasarą Vytauto Kasiulio dailės muziejaus lankytojai pradėjo klausinėti darbuotojų, ar pas juos vėl vyks koncertai, jiems labai patiko programos. Antrais metais ne tik grojome patys, pakvietėme draugų. Ir buvo tokių klausytojų, kurie iškart pirko bilietus į tris ar keturis koncertus. Buvo labai malonu, nes festivalis niekada neturėjo finansavimo iš šalies, negalėjome leisti sau daug reklamos, išsilaikėme tik iš bilietų pardavimo. Šiandien jau turime 11-ąjį festivalį ir toliau grojame žmonėms gražią kamerinę muziką“, – džiaugiasi „Kalėdinio Vilniaus“ meno vadovas G. Pyšniakas.