„Kasdien televizijoje ir socialinėse medijose besikartojant pamažu atbukinantiems karo vaizdams, šis kūrinys atkreipia mūsų dėmesį į tų liudininkų kūnus, kurių patirtys bus išlaisvintos scenoje, perteiktos judesiu ir paverstos mitu persmelktu ritualu“, – skelbia Ukrainos choreografo pasirodymo aprašas.
Ukrainos menininkų pasirodymuose vyraus karo pabėgėlių, neapibrėžtumo, nežinomybės, baimės, pasipriešinimo, solidarumo, mirties ir gyvenimo šokio temos.
Ukrainos šiuolaikinio šokio platformos atstovai susitiks su kolegomis iš Europos ir Amerikos seminaro „Research of the Variations, Variations of the Research“ rėmuose bei festivalio tinklaveikos renginiuose. „Tikimės, kad šis susitikimas taps bendrų Ukrainos ir Europos menininkų projektų pradžia ir platforma, kurioje galėsime keistis šokio praktika, mintimis ir patirtimi“, – viltingai nusiteikęs Antonas Ovchinnikovas, Ukrainos šokio platformos kuratorius.
Pasak Antono, 2022-ieji metai Ukrainos visuomenei tapo sunkiausiu išbandymu per visą nepriklausomybės istoriją – tauta kariauja su absoliučiu blogiu visuose frontuose. Kultūros frontas taip pat neliko nuošalyje. „Šiuolaikinio šokio platforma“ padeda ukrainiečių choreografams tęsti savo veiklą nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje jie yra, siekiant pristatyti ukrainiečių menininkus Europoje. Projektas „Tegul kūnas kalba" buvo sukurtas būtent šiam tikslui.
„2014 m. „Naujasis Baltijos šokis“ tapo pirmuoju mūsų dar jauno, šiuolaikinio šokio festivalio „Zelyonka“ (pirmą kartą startavusio Kijeve 2010 m.), tarptautiniu partneriu ir nuo tada atvėrė naujų galimybių Ukrainos choreografams. Labai vertiname kolegų iš Lietuvos paramą ir pagalbą. Šiandien apie festivalį žino kiekvienas Ukrainos šokėjas ir pirmaujančios Europos šokio organizacijos. Nepaisant to, kad šokis yra judesio menas, visada svajojome, kad Ukrainos šokis pradės „garsiai kalbėti“ ir bus išgirstas tarptautiniu mastu“, – Lietuvai dėkoja Ukrainos platformos kuratorius.
Pasak NBŠ festivalio vadovės Gintarė Masteikaitės, toks koncentruotas Ukrainos šiuolaikinio šokio pristatymas Europoje (po 2022 m. vasario 24 d.) vyks pirmą kartą, todėl norisi, kad tai padėtų Ukrainos šokio bendruomenei ne tik socialine, bet ir profesine prasme, prisidėtų prie Ukrainos šokio kūrėjų kūrybos sklaidos Europoje: „Džiaugiamės, kad į šią tikrai išskirtinę ir jautrią platformą atvyksta svarbiausių Europoje šokio festivalių, institucijų ir tarptautinių organizacijų vadovai. Šią iniciatyvą palaiko amabasados Lietuvoje, užsienio fondai, festivalio komanda, to tikimės ir iš žiūrovų – kiekvienas gali prisidėti prie Ukrainos menininkų palaikymo ateidamas į jų pasirodymus“.
Balandžio 26 – gegužės 14 dienomis Vilniuje, Ukmergėje ir Žagarėje vyksiančiame tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Naujasis Baltijos šokis – Lietuvos, Ukrainos ir kitų užsienio šalių šiuolaikinio meno choreografų ir šokėjų darbai.