Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyksiančiame rečitalyje Yundi atliks programą, kurios pagrindą sudaro kūriniai, įrašyti naujausiose jo kompaktinėse plokštelėse, išleistose prestižinių „Deutsche Grammophon“ ir „EMI Classics“. Skambės Chopinas, Schumannas ir Beethovenas.

„Tarptautinę karjerą pradėjęs po 2000 m. laimėto XIV tarptautinio F. Chopino konkurso pianistas Yundi dažnai lyginamas su savo tėvynainiu Lang Langu“ – dar per šio sezono koncertų pristatymą minėjo Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė. „Labai džiaugiamės, kad Lietuvos publika galės gėrėtis šio platų emocinį spektrą įvaldžiusio atlikėjo muzikavimu“.

Pasak TorontoThe Star“, „tai atlikėjas-asmenybė, kaip praeities žvaigždės Vladimiras Horowitzas ar Arthuras Rubinsteinas.“ Yundi yra pirmasis pianistas, apie kurį rašė „Wall Street Journal“ ir AERA, jis – pirmasis kinų muzikas, atrinktas ir eksponuojamas madame Tussauds garsenybių galerijoje.

Jaunatvišku žavesiu užkariavęs daugybę entuziastingų gerbėjų širdžių, šis nepaprastas talentas sparčiai įsitvirtino muzikos pasaulyje: koncertuoja prestižinėse salėse (Carnegie Hall, Musikverein Vienna, Royal Festival Hall, Herkulessaal, Gewandhaus, Alte Opera Frankfurt, Salle Pleyel, Suntory Hall), pasirodo su garsiausiais orkestrais ir dirigentais, ne kartą pelnė Geriausio klasikinės muzikos įrašo apdovanojimą. 2008 m. sukurtą dokumentinį filmą „Jaunasis romantikas“, kuriame įamžintos pianisto repeticijos bei debiutas su Berlyno filharmonijos orkestru ir dirigentu Seiji Ozawa, pamatė daugiau kaip 100 milijonų žmonių visame pasaulyje.

Ketverių metų Yundi pradėjo mokytis groti akordeonu ir netrukus laimėjo Chongqing konkursą. Septynerių metų jis sėdo prie fortepijono ir aštuoniolikos tapo XIV tarptautinio F. Chopino konkurso laureatu. Yundi sėkmės paskatinti, milijonai Kinijos vaikų mokosi skambinti fortepijonu ir siekia tapti tokie žinomi kaip jis. Beje, pianistas savo tėvynėje garsėja ir kaip filantropas, jis yra Kinijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos geros valios ambasadorius.

Greta intensyvios koncertinės veiklos, pianistas taip pat vadovauja meistriškumo kursams Karališkajame muzikos koledže Londone, Kembridžo universitete ir Pekino Qinghua universitete. 2012 m. atlikėjas buvo paskirtas Sichuano (Sičiuano) muzikos konservatorijos Fortepijono fakulteto profesoriumi ir prodekanu.

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis pianistas atliks nuostabią fortepijono aukso fondo muziką. Programoje numatyta: Fryderyko Chopino Noktiurnai Nr. 1 b-moll ir Nr. 2 E-dur iš op. 9, Roberto Schumanno Fantazija C-dur, op. 17 ir Ludwigo van Beethoveno Sonatos Nr. 23 ir Nr. 14, t.y. „Appassionata“ ir „Mėnesienos“ sonata.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją