Parodos kuratorius Pavlo Gudimovas pristatydamas ekspoziciją rašo: „Šiandien mes esame aukos. Bet nenorime jomis būti. Šiandien vyksta karas. Bet mes jo nenorėjome. Apie Ukrainą šiandien kalba visas pasaulis. Mes norėjome būti išgirsti, bet ne dėl šių priežasčių. Visos tautos kalba žmonių ir kultūros kalba. Norėjome, kad Ukraina būtų žinoma kaip kultūros ir grožio kupina šalis.

Paroda „Erdvės“ pasakoja mūsų istoriją vizualaus meno pavidalu. Kai Lietuvos dailininkų sąjungos ir galerijos „Arka“ kvietimu pradėjome rengti parodą, nusprendžiau neskirstyti menininkų, o vietoje to paskatinti skirtingų autorių kūrinių sintezę juos apjungiant erdvėje. Parodoje pristatomi menininkai iš skirtingų geografinių vietovių ir dirbantys skirtingomis medijomis, reprezentuojantys mus kaip skirtingus, bet kartu ir vienalyčius. Karo metu viskas keičia savo kontekstą. Pavyzdžiui, medines skulptūras iš Mykola Malyško serijos „Dešimt figūrų“, kurios griūva ir skyla į smulkius gabalėlius, žiūrovai dabar suvokia giliau nei prieš karą. Arba XXI a. pr. Pavlo Makovo grafinius laiškus, kuriuose sovietų alavinis kareivėlis puola Pentagoną, bei „Nuovargio fontaną“, šiemet atstovaujantį Ukrainai nacionaliniame Venecijos bienalės paviljone. Naivūs Dmytro Moldovanovo paveikslai, kuriuose vaizduojami žmonės ir gyvūnai, atsidūrę ties konflikto, puolimo, pasiaukojimo riba. Ir dar rudasis lokys, tradiciškai siejamas su Rusija. Ihorio Janovičiaus projekto „Forma“ abstraktaus meno raiška artima aplinkinių įvykių brutalumui. Andrijus Sahaidakovskis, kankinamas ir žudomas ant kruvinų kilimų, mus kviečia asmeninei refleksijai. „Am rande der Welt“ – žemės arba pasaulio pabaiga su pažįstamu dūmų virš horizonto vaizdu... Kaip šie kūriniai atsirado dar prieš karą? Iš kur tokie sutapimai ir pranašystės? Ar mes visa tai išgalvojome? O gal mes tai pajautėme? O gal tiesiog ieškome jų ten, kur galime rasti? „Erdvės“ – tai paroda apie kūrybiškumo begalybę, apie dvasios stiprybę, apie stiprų meno balsą tuo metu, kai jis turėtų skambėti garsiai. Mėgaukitės! Šlovė Ukrainai!“.

Paroda veiks iki rugpjūčio 6 d.
Kuratorius: Pavlo Gudimovas.
Dalyviai: Mykola Malyshko, Ihor Yanovych, Dmytro Moldovanov, Pavlo Makov, Andriy Sahaydakovskyy.
Organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga, galerija „Arka“, YA galerija.
Partneriai: LR ambasada Ukrainoje, Lietuvos kultūros institutas.
Projekto koordinatorės: Eglė Ganda Bogdanienė, Evelina Januškaitė.
Parodos vadyba: Yurii Horpynych, Anna Hodun, Monika Valatkaitė.
Tekstai: Pavlo Gudimov, Natalia Tulina-Marunyak.
Techninė komanda: Artūras Meškauskas, Dainius Petkevičius.
Dizainas ir post-produkcija: Lukas Stanionis, Andrius Grigalaitis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją