„Kiekvieną pavasarį teatro scenoje orkestras pristato naują koncertinę programą. Taip siekiame atskleisti savo kūrybinius ieškojimus, rastą įdomesnį skambesį. Šį pavasarį, kaip ir dera jubiliejui, ruošiame ypač spalvingą dviejų dalių programą. Pirmoje dalyje skambės XXI a. kompozitorių Steveno Verhelsto, Jacobo de Hanno, Philipo Sparkeˊo ir kitų autorių kūriniai. Antrojoje orkestras kvies klausytis šventiškumu ir puikia nuotaika pulsuojančios programos, parengtos su D. Varnu“, – pasakoja orkestro dirigentas Martynas Bražas.

Dainotas Varnas

Orkestrinės pučiamųjų instrumentų muzikos kultūra Panevėžyje pradėjo skleistis XX a. antrajame ir trečiajame dešimtmečiuose. Solidžiausias kolektyvas įkurtas 1920 metais, tai buvo nepriklausomos Lietuvos kariuomenės Ketvirtojo pėstininkų Lietuvos Karaliaus Mindaugo pulko, dislokuoto šalia Panevėžio, Pajuostėje, orkestras. Jo kapelmeisteriu iki 1933 m. dirbo Ignas Domarkas – kunigaikščio B. Oginskio muzikos mokyklos Rietave auklėtinis. 1933 metais vadovavimą orkestrui perėmė Igno Domarko sūnus Aleksandras. Panevėžiečiai pasakoja, kad kariai, lydimi orkestro, iš Pajuostės kiekvieną sekmadienį žygiuodavo į pamaldas Švč. Trejybės bažnyčioje, esančioje miesto centre. Orkestras koncertuodavo ne tik Panevėžyje, bet ir Rokiškyje, Kupiškyje, Palangos poilsiautojams.

1962 metais Panevėžyje atkuriamas profesionalus pučiamųjų instrumentų orkestras, jo vadovu tampa tas pats Aleksandras Domarkas, tarpukariu vadovavęs pėstininkų pulko orkestrui. „Garso“ vardu orkestras vadinamas nuo 1973 metų.

Pastaruosius šešis dešimtmečius orkestrui vadovavo Leonas Trasykis, Tautvydas Karkauskas, Genadijus Afanasjevas, Gediminas Lelys, Remigijus Vilys, Vidmantas Tamoliūnas, Laimutis Raziūnas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę atsirado galimybių dalyvauti tarptautiniuose renginiuose. Viename jų – festivalyje „Europaradas 97“ Prancūzijoje – orkestras pelnė Grad Prix.

Nuo 2017 metų „Garsas“ yra Panevėžio muzikinio teatro kolektyvas. Orkestras groja šventėse, dalyvauja festivaliuose, vykdo edukacines veiklas, rengia įvairių stilių muzikines programas, pasirodo su vokalistais Monika Linkyte, Edgaru Davidovičiumi, Laima Česlauskaite, Mindaugu Rojumi, multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu, trimitininkų choru. Bendradarbiaujant su jaunais kompozitoriais ir aranžuočių autoriais paruoštos unikalios koncertinės programos „Concert Boom“, „Roko legendos“, „Gyvybė ratu“, „Laisvė šaukia“ ir kitos. Stilingas orkestro repertuaras skamba scenose, parkuose, dainų švenčių estradose, bažnyčiose ir aikštėse.

„Panevėžys džiugina gebėjimu puoselėti savo miesto kultūrą, kurios neatsiejama dalimi jau tiek metų yra ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas“. Šventinė programa nepaliks abejingų, tad norime pakviesti nepraleisti šios mums visiems svarbios šventės. „Garsas“ tapo neatsiejama miesto švenčių dalimi, solidžiai ir atsakingai garsina miesto vardą šalyje ir už jos ribų, todėl tokią svarbią dieną norisi suburti visus pasidžiaugti ir švęsti drauge” – kalbėjo Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją