Pilies kalno piliakalnyje ir Pajautos slėnyje įsikurs Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Danijos ir Olandijos eksperimentinės archeologijos meistrai. Jie parodys ir papasakos, kaip buvo gaminami titnaginiai, kauliniai ir geležiniai įrankiai, lipdomi ir žiedžiami puodai, garinama druska.

Festivalio svečiai galės patys pabandyti senoviniu būdu užkurti ugnį, paskanauti archajiškų valgių ar iššauti iš lanko. Akmens amžiaus gyvenvietėje gyvosios archeologijos meistrai, vilkintys rekonstruotais Narvos ir Pamariu kultūrų ir ankstyvojo bronzos amžiaus kostiumais, atkurs akmens amžiaus žmonių aplinką. Pirmą kartą Kernavėje bus įrengtas neolitinis būstas – pinamos ir molio skiediniu tinkuojamos pertvaros, taisomi gultai, židinyje gaminamas maistas. Čia pat audžiami ir pinami drabužiai, lipdomi ir dekoruojami moliniai indai.

Šiemet pirmą kartą pamatysime, kaip buvo garinama druska, stebėsime geležies amžiaus odos ir rago apdirbimą, keramikos restauravimo procesą ir kt.

Pasak organizatorių pranešimo spaudai, gyvosios archeologijos dienos neįsivaizduojamos be ginklų žvangesio ir archajiškos muzikos garsų. Riterių kovose savo narsą demonstruos lietuvių, rusų, lenkų ir baltarusių karybos klubai. Pirmą kartą dalyvaus viduramžių amatų ir karybos klubas iš Baltarusijos “True Varing”.

Atnaujintas muzikines programas pristatys neofolkloro grupės „Atalyja“ (Saula ridolela) ir „Aisva“, senosios muzikos ansambliai „Kūlgrinda“ (Giesmės valdovui Gediminui), „Sedula“ ir kiti.

Viduramžių miesto aikštė vilios įprastiniu šurmuliu. Čia sutiksite klajojančius muzikantus, iš svetur atvykusius pirklius, valkatas ir klajūnus. Aikštėje vyks viduramžių teismai, darbuosis budeliai, galėsite dalyvauti įvairiose archajiškose rungtyse ir žaidimuose. Ilgametis senosios Kernavės tyrinėtojas archeologas A. Luchtanas papasakos apie viduramžių Kernavės miesto istoriją, kasdienį miestiečių gyvenimą, pristatys to laikotarpio moters kostiumą. Senosios muzikos ansamblio „Sedula“ vadovė archeologė D. Steponavičienė pristatys naują rekonstruotų viduramžių kostiumų kolekciją. Vaikams bus rengiami edukaciniai konkursai.

Festivalio svečiai turės galimybę pabendrauti ir su Pilies kalno prieigose archeologinius tyrinėjimus atliekančiais Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos archeologais.

“Profesionalūs archeologiniai tyrinėjimai Kernavėje vykdomi nuo 1979 m. Per tris dešimtmečius ištirta beveik 2 proc. rezervato teritorijos ir aptikta 15 įvairių epochų archeologijos paminklų, atskleidžiančių Kernavės archeologinės vietovės – UNESCO Pasaulio paveldo objekto – išskirtinę istorinę vertę,” - apibendrina mokslinių tyrimų rezultatus archeologams vadovaujantis G. Vėlius.

Kernavės istorija besidomintys lankytojai galės pasiklausyti archeologų pasakojimo apie tyrinėjimų rezultatus, artimiau susipažinti su archeologinio darbo procesu.

Bilieto kaina – 10 Lt, vietos gyventojai, vaikai 16 metų renginį galės lankyti nemokamai.

Svarbi informacija. Vyksta intensyvūs remonto darbai kelio ruože Čekoniškės – Sudervė (vykstant iš Vilniaus per Pilaitę). Į Kernavę atvykti patogu autostradoje Vilnius – Kaunas pasukant ties Vieviu, autostradoje Vilnius – Ukmergė pasukant ties Avižieniais, Bartkuškiu arba Širvintomis. Festivalio metu mažiausias transporto srautas yra kelyje per Bartkuškį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją