Pasak galerininko Edvido Žuko, parodos teko palaukti dvejus metus. „Kai pirmą kartą atvykau į Julieno dirbtuves Prancūzijos pietuose, Sablet miestelyje, ir pradėjau svajoti kieme akimis rinkdamasis skulptūras parodai, buvau greitai nuleistas ant žemės. Bemaž visos jų jau buvo pažadėtos daugybei suplanuotų meno renginių Europoje. Julienas Allegre šiuo metu yra vienas geidžiamiausių menininkų, todėl jo personalinės parodos atidarymas yra didžiulis įvykis ne tik mūsų galerijai, bet ir visai Lietuvai“, – parodos rengimo pradžią prisiminė E. Žukas.
Menininkas iš panaudotų metalo skardinių, statinių, buityje ir pramonėje laužu virtusio metalo kuria įspūdingas skulptūras, kurios pasižymi jautriu, asmenišku ir sugestyviu laiko neapibrėžtumu.
„Julien Allegre skulptūrinės būtybės yra lyg atėjusios iš protėvių laikų, epochos saugotojos, suteikiančios mums stiprybės. Jų plastika išreiškia žmogaus trapumą ir pažeidžiamumą. Metalo atliekos virtusios meno vertybe, sulydo daugybę XXI a. aktualių, kartais prieštaringų temų: vartotojiškumo, ekologijos, laikinumo ir amžinybės, žmogaus galios ir bejėgystės. Kaip tik dėl to Juelien Allegre kūryba yra laikoma ryškiu šiuolaikiškumo ženklu, ja žavisi viso pasaulio meno gerbėjai ir kolekcininkai“, – sakė parodos kuratorė Jolita Mieželaitienė.
Žymus meno kritikas Christianas Noorbergenas pabrėžia skulptūrose atsikleidžiančias pribloškiančias menininko įžvalgas: „Jis turi šamanišką sielą, kurią užvaldė visos dabartį ryjančios jėgos. Šis skulptorius drįsta atimti iš masės jos masę. Lieka tik apvalkalas, nuogas karkasas ir trapus esmės dangalas... Jo pašėlusios būtybės laisvos nuo bet kokių kultūros ženklų. Stebuklingos kaukės, stebinančios jautrumu, buvimu ant bedugnės krašto“.
Ištobulinęs individualią metalo apdirbimo techniką, menininkas prisipažįsta: „Rūdžių tonų gama man yra poezija“. Jo skulptūros tampa šiuolaikine Prancūzijos dvarų, viešųjų erdvių peizažo dalimi. Šio menininko kūrinių yra įsigiję ir Lietuvos meno žinovai, kolekcininkai. Parodoje eksponuojamus darbus taip pat bus galima įsigyti.
Menininkas pageidavo, kad parodoje Vilniuje jo darbai būtų eksponuojami drauge su žymaus lietuvių išeivijos menininko Prano Gailiaus, gyvenusio ir kūrusio Prancūzijoje, paveikslais.
Tai bus trečiasis Lietuvos meno gerbėjų susitikimas su žymiu skulptoriumi. Jo darbai eksponuoti „Art Vilnius“ bei parodoje, skirtoje Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus šimtmečiui.
Parodos atidarymas gegužės 25 d. 19 val. galerijoje „Menų tiltas“, Užupio g. 16, Vilniuje. Paroda veiks iki birželio 25 d.