„Labai smagu, kad jau kelinti metai mūsų šalyje sukuriami filmai, kuriais galime didžiuotis. Jie rodomi prestižiškiausiuose pasaulio festivaliuose, laimi svarbiausius apdovanojimus, ir paneigia seniai nebegaliojantį mitą apie niekam neįdomų lietuvių kiną. Lietuvos kinas šiuo metu yra akivaizdžiai „ant bangos“. Tiesa, pasigedau keleto trisdešimtmečių kartos filmų, kurie leistų mūsų komisijai daugiau pasiginčyti dėl apdovanojimų. Tikiu, kad kinematografininkų sąjunga paskatins juos ateityje aktyviau dalyvauti, “ – sakė vertinimo komisijos pirmininkas režisierius, prodiuseris Arturas Jevdokimovas. Taip pat šiemet apdovanojimo komisijoje dalyvavo kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė, režisieriai Lina Lužytė, Linas Mikuta bei kino kritikė Neringa Kažukauskaitė. Vertinimui buvo pateikta 12 filmų.

Apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, įteikti pagrindinis Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas „LuKaS“, skulptoriaus Martyno Gaubo sukurta baso angelo su kino kamera statulėlė, ir du diplomai.

Šiemet „LuKaS“ atiteko filmui „Čiulbanti siela“ (režisierius Deimantas Narkevičius) už „kūrybinės grupės drąsą, autentiškumo paieškas, praplėstus lietuviško kino kontekstus“. „Čiulbanti siela“ – pirmasis lietuviškas trimatis ilgametražis vaidybinis filmas. Jame persikeliama į XIX a. pabaigos Dzūkijos kaimą, kur sukuriamas mitologizuotas lietuviškų sakmių ir pasakų pasaulis. Filmo premjera įvyko Marselio tarptautiniame kino festivalyje, o dabar jį galima pamatyti jau ir Lietuvos kino teatruose.

Diplomu „už sąžiningą žvilgsnį į pokario istoriją“ įvertinta ilgametražė vaidybinė juosta „Poetas“ (rež. Vytautas V. Landsbergis, Giedrius Tamoševičius), atskleidusi talentingo žmogaus tragediją sudėtingu istoriniu laikotarpiu.

Trumpametražis dokumentinis režisieriaus Rimanto Oičenkos filmas „Reisas“ irgi pelnė diplomą už „lengvumą, žaismę laiku ir atmintimi, pagarbą filmo herojams“. Tai filmas apie ilgaamžių santykių grožį, kurio nesugriovė ilgi išsiskyrimai, vyrui jūreiviui išplaukus į jūrą. „Reisas“ sėkmingai keliauja po kino festivalius, o Varšuvos kino festivalyje buvo įvertintas specialiu žiuri paminėjimu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją