Ilgiausiai Rusiją valdžiusią moterį – imperatorę Jekateriną II, seriale vaidinusi „Oskaro“ laureatė Helen Mirren negaili gerų atsiliepimų apie lietuvius, su kuriais praleido visą filmavimo laiką. „Lietuvoje filmuoti „Jekateriną Didžiąją“ buvo didžiulis malonumas. Lietuvių komanda buvo ypatingai profesionali, kupina energijos ir atsidavusi – buvo malonu su jais dirbti, tapome gerais draugais“, – pasakoja ji pranešime žiniasklaidai.

„Lietuva ir Vilnius pasižymi visu tuo rafinuotumu, kurį turi kiti Europos miestai, tačiau kartu turi didelį privalumą – yra nedideli, draugiški ir svetingi. Tai buvo mano antrasis filmavimas Lietuvoje ir, viliuosi, jų bus dar”, – įspūdžiais dalijasi britų aktorė H. Mirren.

Lietuvoje filmą prodiusavusio „Baltijos filmų paslaugų“ vadovo Gary Tucko teigimu, šis filmas išsiskiria ne tik jame dirbusių lietuvių profesionalų gausa, bet ir filmo kūrėjų jiems patikėtomis itin svarbiomis rolėmis.

„Ypatingai norėčiau išskirti kostiumų ir dailės departamentus. Didžiausias iššūkis mums buvo atrasti prabangias istorines vietas filmavimui ir sukurti imperatoriškos didybės jausmą. Juk Jekaterina II buvo turtingiausia moteris – pakanka pažvelgti į jos rūmų gausą. Todėl keletą scenų teko filmuoti Sankt Peterburge, istorinės prabangos taip pat radome Rundalės pilyje Latvijoje, o visos filmo scenos, vykstančios privačiuose imperatorės apartamentuose, buvo nufilmuotos Trakų Vokėje – čia dekoracijomis besirūpinę mūsų profesionalai puikiai įrodė, kaip geba transformuoti erdves“, – pasakoja G. Tuckas.

Mini serialo „Jekaterina Didžioji“ žiūrovai taip pat gali atpažinti Vilniaus universiteto senuosius rūmus, sostinės rotušę, Trakų pilį, Pažaislio vienuolyną, o mūšių scenose išvysti kai kuriuos įspūdingus senamiesčio istorinius vartus. Prabangūs Jekaterinos II ir kitų veikėjų kostiumai buvo siuvami Lietuvoje, o už jų gamybą atsakinga kostiumų dailininkė Rasa Taujanskienė sako, kad vien Helen Mirren personažui teko pasiūti keliasdešimt kostiumų.

„Kone kiekvienai filmo scenai buvo siuvamas naujas kostiumas, nes juk Jekaterina Didžioji niekuomet nedėvėdavo tų pačių drabužių antrą kartą. Dauguma suknelių buvo siuvinėta rankomis – kine tai ypatingai svarbu, čia matosi mažiausia detalė ir niekuomet nežinai, kurią kostiumo dalį stambiu kampu parodys kamera. Tad viskas tampa svarbu – nuo papuošalo iki bato, ir mes puikiai su tuo susitvarkėme“, – pasakoja kostiumų dailininkė.

Mini serialo „Jekaterina Didžioji“ kūrėjai Lietuvoje išleido apie 8 mln. eurų ir, pasak G. Tucko, tai yra antras didžiausias biudžetas šalies kino industrijoje po HBO filmuoto serialo „Černobylis“. Visas keturias mini serialo dalis galima pamatyti „Telia“ televizijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)