Per kelerius kūrybos metus „bohemiečiai“ sukaupė nemažą lobį: scenoje įgyvendinę dešimt skirtingų operų, joms skirtus garsiausio Lietuvos dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtus kostiumus šiandien jau skaičiuoja tūkstančiais.

Gegužės 4, 5, 6 dienomis Vilnius City Opera kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru kviečia visus pasidžiaugti vizitu Kaprio saloje, skambant dieviškai V. A. Mocarto muzikai. Prabanga ir elegancija dvelkiantį solistų stilių scenoje kūrė Juozas Statkevičius, kurio operoms modeliuoti kostiumai ne kartą buvo pristatyti ir atskirose kostiumams skirtose parodose.

„Šiame spektaklyje yra panaudoti drabužiai iš kelių mano haute couture kolekcijų, - taip jiems suteikiamas antras gyvenimas teatro scenoje, be to, jie įgauna didelę išliekamąją vertę. Aukštosios mados drabužiai siuvami iš geriausių medžiagų, naudojama labai daug rankų darbo apdailos, tačiau jie turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs. Tai, jog jie naudojami teatro scenoje, tik patvirtina jų funkcionalumą“, – apie kolekciją pasakojo dizaineris.

Iš tiesų, kaip sakė J. Statkevičius, šias sukneles galima dėvėti ir realiame gyvenime. Garsus kūrėjas dalinosi mintimis, pastebėjimais apie tai, jog specialiai kostiumams ir madai skirto muziejaus Vilniuje nėra, todėl dauguma sukurtų darbų pasibaigus spektaklių rodymui yra tiesiog sunaikinami arba atiduodami teatro muziejui, kuriame yra daugiau saugomi, nei eksponuojami.

Pažintinis ir edukacinis momentas, ypač jauniems dizaineriams, yra labai svarbus: galimybė ateiti, pasidomėti, paliesti kiekvieną siūlę yra nepakartojamas potyris. Dažnai teatro scenai kuriami kostiumai prabangiai ir įspūdingai atrodo tik stebint iš toli, – pasižiūrėjus iš arčiau gali pamatyti grubų darbą, prastas siūles. Siūdami sceninius rūbus kai kurie net nežiūri į išvirkščią jų pusę.

Visi J. Statkevičiaus kostiumai yra pasiūti taip, jog juos dėvėti galima ir kasdieniame gyvenime. Čia naudojamos tik aukščiausios klasės medžiagos, puoštos rankų darbo apdaila. Į šiuos kostiumus įdėta tiek laiko, kiek jo skirti gali tik aukštajai madai haute couture kolekcijas ruošiantys dizaineriai.

„Aš ateinu į teatrą ir galiu fantazuoti ką tik noriu. Čia aš išmokau labai daug dalykų, kuriuos vėliau galiu pritaikyti savo klientams. O tai, kas nepateko ant podiumo, labai gerai atrodo scenoje. Man teatras davė visai kitą matymą ir nesuprantu žmonių, kurie jo nemyli ir nesupranta. Vadinasi jie tikrai kažkokio vieno varžto neturi, nes teatras yra labai didžiulis dalykas“, – apie kūrybą teatre pasakojo J. Statkevičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)