Kūrinio centre – jaunas vaikinas Rosas Gardineris ir senyvo amžiaus ponas Grynas, sujungti nelaimingo atsitikimo. Vyrui skiriami viešieji darbai – kartą per savaitę lankytis pas senolį, pagelbėti ūkio darbuose, nupirkti maisto. Dviejų, iš pirmo žvilgsnio skirtingų, o tuo labiau – nepažįstamų, žmonių bendravimas kupinas konfliktų, vis nesugebant priimti kito pasaulėžiūros. Visgi, priverstinis buvimas drauge ilgainiui tampa abipuse dovana. Pjesė atveria draugystės, šeimos, atvirumo ir atleidimo svarbą.

Scenoje pjesės personažus įkūnija Antanas Venckus ir Dainius Jankauskas.

Antanas Venckus

Pasak režisieriaus, šie aktoriai, būdami iš prigimties skirtingi, geba atskleisti pjesės padiktuotą turinį: „Antanas ir Dainius nepanašūs tiek požiūriais, tiek charakteriais, tačiau toks natūralus pradų skirtumas, mano manymu, turėtų lemti spektaklio pasisekimą. Kartais atrodo, jog jiems net vaidinti nereikia.“

Dainius Jankauskas

Spektaklyje „Lankant poną Gryną“ išryškėja visuomenėje atpažįstamos situacijos, apie kurias savo lūpomis byloja susiduriančios jaunuolio ir senolio kartos. Šis chrestomatinis kartų santykis, skleidžiasi daugeliui atpažįstamose aplinkybėse: radikalių, tradicinių vertybių ir laisvų pažiūrų susidūrime. Ir nors temos atrodo tokios akivaizdžios, dramaturgo Jeffo Barono talentas joms suteikia naują kvėpavimą. Apie tai byloja ir neeilinis pjesės populiarumas: parašyta 1996 m., ji iškart susilaukė pasaulinės sėkmės, pagal ją buvo sukurta daugiau nei 500 spektaklių, tekstas išverstas į 23 kalbas ir vaidinamas 49 pasaulio šalyse. Praktiškai visur, kur buvo pastatyta, pjesė ir pagal ją kurti spektakliai buvo ir yra nominuojami bei skina įvairius apdovanojimus. 2018 m. specialiai prestižiniam Avinjono festivaliui (Prancūzija) dramaturgas net sukūrė pjesės tęsinį.

Pasak Aido Giniočio, Juozo Miltinio teatre kuriamas spektaklis „Lankant poną Gryną“ yra aktuali medžiaga: „Man visada svarbiausia, kad teatro menas būtų pilietiškas, socialiai paveikus. Nepripažįstu meno vardan meno, jis turi veikti čia ir dabar, analizuoti, kur mes gyvename, kaip gyvename ir ką jaučiame. Teatras yra pilietinis, politinis ir socialinis reiškinys, jis turi kalbėti tiesiai, net jei ir per aplinkui – visvien tiesiai.“

Kartu su režisieriumi Aidu Giniočiu spektaklį kuria scenografijos ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė, šviesų dailininkas Paulius Jakubėnas bei aktoriai Antanas Venckus ir Dainius Jankauskas. Premjera – 2022 m. balandžio 28–30 d. Juozo Miltinio dramos teatro laboratorijos erdvėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją