„Labai svarbu jau dabar galvoti apie ateitį – Ukrainos perspektyvą įstojus į Europos Sąjungą bei pasinaudoti jau šiuo metu prieinamais finansavimo mechanizmais ir įrankiais: programa „Creative Europe“, kultūros paveldo specialistų mokymų programa, Naujojo bauhauzo idėjos teikiamomis galimybėmis. Visa tai gali ir turi būti nukreipta į tvarų Ukrainos atstatymą. Lietuvos architektai, kiti kultūros ir kūrybinio sektoriaus atstovai yra pasirengę įsitraukti ir siekia prisidėti prie tvaraus, įtraukaus, estetiško ir prieinamo Ukrainos atstatymo. Jau šiandien Lietuvos architektų sąjunga kartu su partneriais Ukrainoje parengė bendrą jungtinį projektą „Kūrybiškos Europos“ programai“, – Ukrainos kultūros ministro kvietimu dalyvaudamas forumo diskusijoje kalbėjo S. Kairys.

Pasak ministro, svarbu, kad Ukrainos atstatymas būtų suderintas su naujai kuriamo aljanso Davoso „Baukultur“ principais, kad atstatyta Ukraina būtų moderni, europietiška šalis, kurioje būtų gera gyventi ir iš naujo kurti karo siaubą išgyvenusiems kūrėjams, jos žmonėms. Lietuva teiks visokeriopą paramą Ukrainai jos europiniame kelyje, taip pat yra pasirengusi padėti siekti Europos kultūros sostinės titulo bei remti ją UNESCO kultūros paveldo komiteto rinkimuose. Kultūros ministras taip pat priminė, kad Lietuvos Vyriausybė yra sukūrusi pagalbos Ukrainai fondą, jo lėšomis planuojama atstatyti bent vieną Ukrainos kultūros objektą.

S. Kairys pažymėjo, kad Ukrainos ir Lietuvos kultūrinis bendradarbiavimas nuo šio brutalaus karo pradžios ne tik nenutrūko, bet tapo dar viena galimybe atrasti bendras sąsajas, mūsų bendravimas tapo dar glaudesnis, intensyvesnis, inspiruojantis naujus projektus ir tiesiantis kelius į prasmingą ateities bendradarbiavimą. Ukraina ir Lietuva gali veikti kartu, dalintis geriausiomis praktikomis, žiniomis tam, kad kartu pasirengtume galimiems ateities scenarijams.

Diskusijoje „Kultūros ir kūrybinių industrijų plėtros partneriai Ukrainoje“, kurią moderavo Ukrainos kultūros ministras Oleksandras Tkačenko, taip pat dalyvavo Europos Sąjungos inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo komisarė Mariya Gabriel, Lenkijos vicepremjeras, kultūros ministras Piotras Glinskis, Britų Tarybos Ukrainoje vadovas Nicholas Thomas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją