Įprastai netradicinėse, klasikinei muzikai neįprastose erdvėse koncertuojantis „Cello Club“ gruodžio 22-osios vakarą rengia tikrą gimtadienio šventę – modernioje salėje skambės ir pačių violončelininkų pamėgti, ir publikos laukiami, ir visiškai nauji, duris į naują kvinteto etapą atveriantys kūriniai. Dar daugiau spalvų koncertui suteiks šviesų menininkas Arvydas Buinauskas.

„Cello Club“ mums yra žaidimų aikštelė, kurioje galime drąsiai eksperimentuoti, leistis į netikėtas muzikines keliones“, – sako vienas iš ansamblio narių, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantas, aktyvus šiuolaikinės klasikinės muzikos atlikėjas ir propaguotojas Arnas Kmieliauskas.

Kartu su juo kvintete groja profesionalūs, pasaulio salėse klasikinę ir moderniąją šiuolaikinę muziką atliekantys muzikantai – violončelininkas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro violončelių grupės koncertmeisteris, violončelės bei kamerinės muzikos dėstytojas Rokas Vaitkevičius, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris Povilas Jacunskas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro narys Evaldas Petkus, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro violončelių koncertmeisteris Domas Jakštas.

Šie muzikantai taip pat groja kartu su klasikinės ir šiuolaikinės muzikos ansambliais „Mettis“, „Chordos“, „FortVio“, „Synaesthesis“ ir „Twenty Fingers Duo“.

Kad ir kokios būtų pareigos, kad ir kokie būtų pasiekimai violončelių ansamblyje „Cello Club“, visi lygūs. Kiekvienas iš narių gali tapti lyderiu, solistu ar idėjos autoriumi, o gerbėjai nebesistebi programoje išgirdę ir akademinės muzikos, ir populiariosios klasikos, ir lengvosios muzikos žanro kūrinių.

Atmosferinis, virtuoziškas, vibruojantis, efektingas – kokių tik epitetų apie savo pasirodymus nėra girdėję „Cello Club“ nariai. Kalėdų koncerte „5“ skambės itin skirtingų žanrų kūriniai – pradedant Anatolijaus Šenderovo „Giesme ir šokiu“ ir baigiant Ennio Morricone garso takeliu „Vyras su lūpine armonikėle“ iš filmo „Kartą laukiniuose vakaruose“.

Klausytojai atpažins ir pačioje pirmojoje klubo programoje „COMPANY“ girdėtą Samuelio Barberio „Adagio“, ir Leonardo Bernsteino „Vestsaido istoriją“. Skambės Mikalojaus K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms skirta ir naujomis spalvomis nuspalvinta vieno iškiliausių lietuvių kompozitoriaus „Styginių kvarteto II dalis“, taip pat viena gražiausių XX amžiaus melodijų – Mahlerio „Adagietto“, Kalėdų dvasia alsuojanti G. Sollimos „Vibrez“, vienas žinomiausių ir dažniausiai atliekamų kūrinių pasaulyje Maurice’o Ravelio „Bolero“ ir daugybė kitų emocijas keliančių kūrinių.

„Buvo įdomūs penkeri metai, – sako vienas iš violončelių ansamblio narių A. Kmieliauskas. – Sunkūs, bet įdomūs. Kvinteto idėją turėjome dar prieš pandemiją, tačiau vos pradėję pasirodymus baigėme. Mūsų veikla pagreitį įgavo nuo 2021-ųjų, kai šiuolaikinę klasikinę muziką perkėlėme į netikėtas erdves – pasirodymą surengėme Vilniaus klubuose „Kablys“ ir „Tamsta“. Vietoje nestovi ir mūsų repertuaras – grojame klasikinę, moderniąją, šiuolaikinę klasikinę muziką, džiazą, į programą įtraukėme muzikos iš kino filmų. Tikimės, kad tai, ką parengėme klausytojams, prieš Kalėdas pakvies stabtelėti, susimąstyti apie muziką ir būtį.“

Jubiliejinis violončelininkų kvinteto „Cello Club“ koncertas LVSO salėje Vilniuje – gruodžio 22 dieną, 17 val. Koncerto vedėjas – Julijus Grickevičius. Šviesų dailininkas – Arvydas Buinauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją