D. Lietuvninkas trimito ir muzikos pedagogo specialybę įgijo Ročesterio universiteto Eastmano muzikos mokykloje. Sužinojęs apie J. Williamo Fulbrighto stipendiją, skirtą kurti bei plėtoti kultūrinius ryšius tarp JAV ir kitų šalių, nusprendė kreiptis dėl galimybės vykti į Lietuvą. 2017 m., gavęs stipendiją, atlikėjas įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Vilniuje. Nuo 2018 m. Dovas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris, aktyviai koncertuoja su kvintetais „Brasspalvos“, „Phil Brass“ ir kitais Lietuvos atlikėjais. 2021–2022 m. trimitininkas stažavosi garsiojoje „Concertgebouw“ orkestro akademijoje Amsterdame, per šį laikotarpį turėjo galimybę koncertuoti su Roterdamo filharmonijos bei Hagos „Residentie“ orkestrais.

Šiuo metu atlikėjas intensyviai ruošiasi koncertui su Kauno miesto simfoniniu orkestru, tačiau sparčiai Lietuvos scenose populiarėjančiam trimitininkui veiklos nestinga – kartu su kolegomis iš kvinteto „Brasspalvos“ gruodžio pradžioje rengia varinių pučiamųjų ansamblių festivalį, po to laukia pasirodymas su atlikėju „Daddy Was A Milkman“ Kauno „Žalgirio“ arenoje ir, žinoma, šeštadieniniai koncertai su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Penktadienio vakarą koncerto programoje skambės lenkų kompozitoriaus M. Weinbergo koncertas trimitui ir orkestrui. „Weinbergo koncertą pasirinkau nes kūrinys, kaip ir pats kompozitorius, mano nuomone, yra nepelnytai pamirštas ar dar neatrastas, o aš mėgstu „apšviesti“ tokius tamsesnius mūsų repertuaro kampus, ypač dėl to, kad mūsų „pūtikų“ repertuaras ne toks gausus kaip smuikininkų ar pianistų. Kai pirmą kartą išgirdau šį kūrinį, iš karto žinojau, kad noriu jį groti, todėl kai atsirado proga, nebuvo net minčių apie kitus kūrinius. Labai džiugu, kad ir koncerto dirigentas Karolis Variakojis turi panašų matymą ir man pasiūlius šią idėją, ją entuziastingai priėmė. Šis koncertas sudėtingas, pilnas įvairių charakterių ir skambesių – kūrinyje išgirsite ne tik trimitui būdingą agresyvumą, fanfaras, bet taip pat atrasite humoro, ironijos, ilgesio, nostalgijos... M. Weinbergo artimas draugas ir mentorius D. Šostakovičius šį koncertą apibūdino kaip „simfoniją trimitui ir orkestrui“, meistriška orkestruotė duoda ansambliui nemažai progų ne tik akomponuoti bet ir „dalyvauti“ – apie programos pasirinkimą pasakojo trimitininkas.

Orkestrui ir solistui šį vakarą diriguos vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos dirigentų –Karolis Variakojis. „Šioje programoje norėjau surasti balansą tarp trijų dalykų: pirmiausia, tai dėmesys šiuolaikinės muzikos autoriams ir jų kūrybai; antra, tai pažintis su nuostabiu žmogumi Dovu Lietuvninku ir jo išskirtiniu dėmesiu moderniam trimito repertuarui, tai buvo viena iš priežasčių paskatinusi mane labiau domėtis šio atlikėjo veikla, ieškant tinkamo kūrinio bei galimybės jį kartu atlikti. Galiausiai, visada stengiuosi ieškoti šviežio interpretacinio kampo taip vadinamame „auksiniame repertuare“, siekdamas pagyvinti jo atlikimą sukaupta patirtimi ir ieškojimais, kuriuos atsinešu iš darbo su gyvais kompozitoriais“ – įžvalgomis dalinosi dirigentas.

Kas: Koncertas „Dovas Lietuvninkas ir Kauno miesto simfoninis orkestras
Kur: Kauno valstybinėje filharmonijoje
Kada: 2022 m. gruodžio 2 d. 18 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją