„Savivaldybei menų inkubatoriaus projektą pateikėme praėjusių metų gruodį. Tikrai nesitikėjome, kad po metų dar nežinosime, ar Kaunui reikia šio kultūros centro, ar ne. Mes kantriai dirbome ir laukėme atsakymo. Tačiau ir dabar esame nežinioje“, – stebėjosi viešosios įstaigos „Artkomas“ direktorius Olegas Darčanovas.

Jis patvirtino, kad iš savivaldybės būsimajam menų inkubatoriui neprašo nė lito. „Tiesiog pretenduojant į ES paramą reikia, kad savivaldybė būtų viešosios įstaigos dalininke. Bendradarbiaujame su verslininkais, „Rotary“ klubu. Radvilėnų plente turime menų inkubatoriui tinkamą pastatą. Tikrai nežinau, kodėl taip skeptiškai žiūrima į mūsų projektą“, – aiškino viešosios įstaigos vadovas.

Laukia valdiškų raštų

Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas vakar negalėjo pasakyti, kada miesto tarybai bus pateiktas svarstyti sprendimo projektas dėl menų inkubatoriaus. Tačiau į artimiausio posėdžio darbotvarkę šio klausimo įtraukti neketinama.

„Kolegijoje buvo pritarta koncepcijai. Tačiau iki šiol nėra patvirtintos gairės, kuriomis remiantis bus galima pretenduoti į ES fondų paramą. Galbūt savivaldybei nereikės tapti viešosios įstaigos dalininke, o pakaks partnerystės sutarties?“ – teisinosi S.Šliažas.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką, viešoji įstaiga paramą iš ES fondų galėjo gauti, jeigu jos dalininke buvo savivaldybė. Kultūros skyriaus vedėjas pripažino neturintis informacijos, jog ankstesnė tvarka gali būti pakeista.

S.Šliažas gynėsi stabdantis privačią iniciatyvą. Tiesa, būtent jo skyriuje Kauno menų inkubatoriaus projektas guli nuo praėjusių metų.

„Kultūros skyriaus vedėjo argumentai neįtikina. Mes norime žinoti, ar Kaunui reikalingas menų inkubatorius. Jeigu atsakymas bus neigiamas, ieškosime kitos alternatyvos“, – sakė O.Darčanovas.

Kauną kol kas aplenkia

Kauno menų inkubatorių planuojama įkurti Radvilėnų g. esančiame apleistame tarpukario pastate. Pirmajame aukšte turėtų būti įrengta apie 600 kvadratinių metrų ekspozicijų salė, o antrajame vienu metu galėtų gyventi ir kurti 2-3 menininkai.

„Į šį menų centrą atvyktų menininkai iš įvairių pasaulio šalių. Mūsiškiams tai būtų puiki proga pabendrauti su užsienio kolegomis ir pasižiūrėti, kokios meno tendencijos vyrauja Azijos ar kito žemyno šalyse. Taip pat čia praktiką galėtų atlikti jaunieji meno kuratoriai. Jie įgytų praktinių žinių rengdami parodas ir projektus. VDU vadovybė jau pritarė bendradarbiavimui su mūsų viešąja įstaiga“, – pasakojo O.Darčanovas.

Iki šiol „Artkomas“ savo meno projektus – Sigito Staniūno tapybos, Aušros Kleizaitės šiuolaikinio meno parodas, Niujorke gyvenančios japonės Yoko Ynoe performansus - pristato Vilniaus ir Klaipėdos publikai.

„Kaune neturime, kur juos rengti“, – konstatavo viešosios įstaigos vadovas.