Su „Kino karavanu“ keliaujančios juostos, tokios kaip istorinę pergalę Venecijos kino festivalyje pelnęs Lauryno Bareišos ilgametražis debiutas „Piligrimai“ arba daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs režisierės Giedrės Žickytės „Šuolis“, ne tik labai gerai parodo, kokios temos, asmenybės ir formos aktualios jauniesiems kūrėjams, bet ir leidžia susidaryti šiuolaikinio lietuviško kino portretą.
„Norime, kad kiekvienas lietuvis, nesvarbu kur gyventų, galėtų mėgautis geriausiais mūsų šalies kūrėjų filmais“, – sako „Kino karavano“ lietuviškos filmų programos partnerio „Telia“ televizijos paslaugos vadovė Vitalija Kibildė. – Džiaugiamės, kad „Kino karavano“ pagalba tarptautiniuose festivaliuose apdovanojimus skinantys lietuvių kūrėjų filmai gali sklisti po visą Lietuvą, kol dar yra jaučiamas premjeros jaudulys, ir leidžia žmonėms net atokiausiuose šalies kampeliuose susipažinti su lietuviško kino aktualijomis.“
Dokumentinės kino istorijos ir gyvi lietuvių kūrėjų pasakojimai
Šiemet „Kino karavano“ lietuviškoje programoje netrūksta tikro gyvenimo atspindžių: be jau minėtų „Piligrimų“ ir „Šuolio“, lankytojų laukia Andriaus Lekavičiaus pasakojimas apie maestro Vytautą Kernagį „Kernagis“ bei daugybės tarptautinių apdovanojimų sulaukusi bendra ukrainiečių ir lietuvių kūrybos juosta „Mėlyna kaip apelsinas žemė“, o kino žiūrėjimo po atviru dangumi patirtis praturtina susitikimai su pačiais kūrėjais, filmų herojų amžininkais ar žmonėmis, vienaip ar kitaip atliepiančiais kino pasakojimuose nagrinėjamas temas: aktore Ilona Balsyte, Lietuvoje gyvenimą kuriančiais „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ herojais iš Ukrainos, muzikologe, laidų vedėja Zita Kelmickaite, visuomenininku Giedriumi Buču, režisieriumi Andriumi Lekavičiumi ir kitais.
„Iš kažkur ateina jausmas, kad dar ne viskas apie Vytą pasakyta“, – po šią savaitę Palangoje vykusio filmo „Kernagis“ seanso prisipažino kartu su maestro dirbusi I. Balsytė. – Atrodo, jog dar būtų galima praplėsti, atskleisti, kiek spalvų jis turėjo“, – sakė ji, visiems susirinkusiems pasakodama apie pirmąjį susitikimą su V. Kernagiu bei darbą su juo, taip žiūrovų akyse tikromis istorijomis papildydama vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų portretą.
„Tikime, kad pačių herojų ar kino aikštelėje dirbančių kūrėjų pasakojimai kiekvienam žiūrovui atskleidžia dar vieną, kartais nematytą ir neužčiuoptą filmo sluoksnį“, – pasakoja „Kino karavano“ organizatoriai. – Galbūt tokie susitikimai visiems dalyvaujantiems padovanos gražią sintezę: lankytojams leis geriau pažinti lietuviško kino industriją, o kūrėjams – atrasti naujų istorijų, vertų didžiojo ekrano.“
Visi „Kino karavano“ seansai – nemokami. Daugiau informacijos apie filmus, miestus ir susitikimus čia.