„Dvi Tylos“ jau yra pažįstama kaip turinti savitą braižą leidykla, nebijanti išsiskirti, atrodyti kitaip, nepaisanti nusistovėjusių rinkos praktikų. Tad ir apie savo leidžiamas knygas nutarė komunikuoti kitaip – kiekvienai savo knygai sukuriant po trumpametražį, aukštos meninės vertės filmą, kuris padės būsimiems skaitytojams nuspręsti kokia šios knygos tema, nuotaika, idėja ir tokiu būdu sudominti, paskatinti skaityti knygas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Lietuvos knygų rinkoje pernelyg didelis informacinis srautas skiriamas akcijų, nuolaidų kultūrai, dažniausiai pasikliaujant tik knygos anotacija, bet pamirštant daugiau iš esmės papasakoti apie ką gi iš tiesų yra ši knyga, jos tema – neretai tai lyg paslaptį paliekant tik tarp knygų pristatymus lankančių skaitytojų. Kokį jausmą sukelia knyga? Kokį veiksmą skatina atlikti perskaityta knyga?“, – taip apie idėją sukurti knygas pristatančius, emociškai paveikius, aukštos meninės vertės trumpametražius filmus, pasakoja Drasida Žemaitė, leidyklos „Dvi Tylos“ kūrybos vadovė.

Leidykla ilgainiui tokius video filmus sukurti planuoja visoms savo išleistoms knygoms, o dėl pirmojo filmo pasirinkimo nekilo abejonių – karantino metu ypač sustiprėjęs poreikis būti daugiau gamtoje, patirti ją visomis juslėmis, ypač aktualią padarė knygą „Miško maudynės. Shinrin-yoku“.

Būtent šios knygos idėjos ekranizaciją įgyvendino Paryžiuje gyvenanti režisierė Rasa Juškevičiūtė, kurianti konceptualius video filmus garsiausiems aukštosios mados ženklams. Apie šią užduotį Rasa atsiliepia: „Panašu, kad mes išrandam naują formatą. Taip, kaip 2000-aisiais metais atsirado sąvoka „mados filmas“ (fashion video) , taip dabar galime sakyti, kad atsirado nauja kategorija „knygos filmas“. “

Dirbant su savo srities geriausiais, neatsitiktinai didelis dėmesys skiriamas ir muzikai – leidykla „Dvi Tylos“ turėjo viziją, kad per vaizdą ir muziką būtų galima patirti mišką, apie kurį rašoma knygoje. Tai puikiai atskleidė kompozitoriaus Ernesto Kaušylo sukurta muzika.

„Neabejojame, kad šią didelio populiarumo sulaukusią knygą, atras dar daugiau skaitytojų. O kartu su knyga – daugelis naujai pažiūrės į Lietuvos miškų grožį, norės dažniau būti gamtoje, ją saugoti, vertinti, branginti,“ – sako Drasida Žemaitė.

Filmą kūrė:
Režisierė Rasa Juškevičiūtė
Kompozitorius Ernestas Kaušylas
Stilistė Kotrynas Balčiūnaitė
Aktorė Beatričė Brėdikytė
Asistentė Ieva Kotryna Skirmantaitė

Apie knygą:

Knyga „Miško maudynės. Shinrin-Yoku“ yra ypač aktuali mūsų laikais, kai gyvenimo tempas kaip niekada spartus, o šiuolaikinio žmogaus organizmas ir psichika dar nespėjo evoliucionuoti ir prie jo prisitaikyti. Istoriškai žmogus labai ilgą laiką gyveno gamtoje, tai įrašyta mūsų genuose, būtent todėl kai norime pailsėti, pasisemti sveikatos ar įkvėpimo mus intuityviai traukia į gamtą. Dabartiniai žmonės, ypač didelių miestų gyventojai, nuo gamtos neretai yra nutolę, o net ir į ją ištrūkę nebemoka kokybiškai, netrikdomi dirbtinių dirgiklių joje būti. Japonų taikomas shinrin-yoku arba „miško maudynių“ metodas – tai būdas sąmoningai būti miške (arba miesto parke), panirus į jį visomis juslėmis, ir ne tik maloniai leisti laiką, bet ir gerinti sveikatą.

Autorius ne tik pasakoja apie gydantį miško (ir apskritai gamtos – net ir miesto medžių ar kambarinių augalų) poveikį žmogui, bet ir pateikia praktinių patarimų, kaip būti gamtoje, kad poveikis sveikatai ir savijautai būtų didžiausias.

Apie autorių:

Japonų imunologas, miško medicinos ekspertas dr. Qing Li daug metų studijuodamas miško poveikį
žmogaus sveikatai įrodė, kad buvimas tarp medžių mažina kraujospūdį ir stresą, didina energijos kiekį, stiprina imunitetą ir net padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų. Jis yra išleidęs mokslinę knygą, kurioje surašė savo ilgamečių tyrimų, susijusių su teigiamu medžių išskiriamų dalelių poveikiu žmogaus organizmui, rezultatus, taip pat nemažai tai įrodančių mokslinių straipsnių.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)