Įkvėpimo semiasi iš gyvenimo
I. Pliuškytė-Zalieckienė, pati dažnai lankanti pradinukus mokyklose, vedanti edukacijas, pasakojo, kad kai mokiniams pasakė rašanti knygą pavadinimu „Neatlikau namų darbų“, iš jų išgirdo daug pritariančių reakcijų.
„Visose klasėse būdavo reakcija, kad geras pavadinimas. Tai yra knyga apie mokyklinį gyvenimą, su humoru, apie aktualijas, kurios yra svarbios pradinių klasių ir gal truputėlį vyresniems mokiniams. Čia yra visos šiuolaikiniam vaikui aktualios temos: ekranų laikas ir jo ribojimas, namų darbai, dvi lietuvių pamokos iš eilės, o ne, kaip tai yra blogai ir visi kiti dalykai, skauduliai“, – šypsojosi knygos autorė.
Pasak jos, į visus tuos skaudulius pažiūrėjus su humoru, jie atrodytų kur kas lengviau – tokia ir yra svarbiausia šios knygos užduotis.
I.Pliuškytė-Zalieckienė pasakojo, kad įkvėpimo ji dažniausiai semiasi iš gyvenimo, savo aplinkos: „Kai pradėjau rašyti šitą knygą, mano pačios sūnus buvo pradinėse klasėse, o mano veikla yra susijusi būtent su pradinių klasių mokiniais“.
Ji užtikrino, kad nors mokiniai, kaip ir kiekvienu laikmečiu, yra labai įvairūs, bet su dabartine karta viskas tikrai bus gerai: „Kuo jie galbūt skiriasi, kad yra drąsūs, jie žino savo vertę“.
Svarbiausia – kad vaikams būtų smagu
Iš viso knygą „Neatlikau namų darbų“ sudaro 28 eilėraščiai.
„Buvo labai griežta atranka eilėraščiams patekti šitą knygą. Tarp kitko, ir su vaikais irgi tikrinausi kai kuriuos eilėraščius, bet šiaip su leidyklos „Alma littera“ komanda darėme šitą atranką. Parašyti šitą knygą man truko ilgiausiai iš visų knygų, kurias esu rašiusi, bet, aišku, ji yra ir didžiausios apimties. Su prisėdimais, atsistojimais, padėjimais į stalčių užtrukau kiek daugiau negu metus. Iliustracijas šį kartą greičiau pavyko nupiešti, nors dažniausiai būna atvirkščiai“, – pasakojo ji.
I.Pliuškytė-Zalieckienė vylėsi, kad galbūt savo eilėraščius išgirs deklamuojamus ir kokiame nors konkurse.
„Dažnai girdėdavau tiek iš mokytojų, tiek iš bibliotekininkų, kad, pavyzdžiui, kai yra koks meninio skaitymo konkursas, yra ne tiek jau daug tų eilėraščių, kuriuos smagu būtų vaikams deklamuoti. Tai labai tikiuosi, kad maniškiai kuriuose nors nuskambės“, – šypsojosi ji.