Muzikos, istorijos ir architektūros integracija
Vienas pirmųjų atvėręs Vilniaus architektūrą koncertais kiemuose, aikštėse, bažnyčiose, kur iki tol kojos nebuvo įkėlę jokie menai, šiemet festivalis kvies naujai pažinti renginių erdves.
Kokias paslaptis saugo Šv. Kotrynos bažnyčia, kodėl Vingis vadinamas seniausia Vilniaus giria, kur dingo telkšojęs ežeras...Tai ir dar daugiau ekskursijų metu papasakos „Gatvės gyvos“ įkūrėjas, svetingiausias Vilniaus miesto gidas (2016) – Albertas Kazlauskas.
Grammy laureatų pasirodyma išskirtiniai atlikėjai ir siurprizai
„Festivalyje koncertuos Latin Grammy laureatai - grupė Son Del Nene iš Kubos. Autentiško son cubano atlikėjai rimtai nusiteikę neleisti jums sėdėti koncerto metu. Tad apsiaukite patogią avalynę. O pirmasis Lenkijos atlikėjas Wlodekas Pawlikas, pelnęs Grammy statulėlę už savo albumą Night in Calisia, džiugins ne tik įspūdingu koncertu, bet ir yra paruošęs siurprizą“, - šypsosi festivalio meno vadovė Jurgita Murauskienė.
Net du lagaminus instrumentų į festivalį atsiveš išskirtinis Deutsche Grammophon artistas, fenomenalus trimitininkas Pacho Flores. Viename koncerte grodamas dešimčia trimitų, atlikėjas pademonstruos skirtingą jų skambesį ir visas instrumentų galimybes.
Į Vilnių grįš gypsy jazz karaliumi tituluojamas gitaristas Joscho Stephanas, viso pasaulio publiką stebinantis kvapą gniaužiančia technika ir įspūdingu grojimo greičiu. Šįkart J. Stephanas virtuozišką pasirodymą surengs naujoje festivalio erdvėje – industrinėje miesto dalyje įsikūrusiame VGTU LinkMenų fabrike.
Džiazo pasaulio žvaigždė, trimitininkas, prodiuseris Byronas Wallenas puikiai žinomas ne tik muzikos, bet ir fantastinių kūrinių mėgėjams – jis yra vienas iš kultinio serialo „Sostų karai“ garso takelio kūrėjų. Festivalyje B. Wallenas pasirodys drauge su kviestine projekto žvaigžde – viena geriausių Didžiosios Britanijos dainininkių, Mercury prizo nominante, multiinstrumentaliste Eska Mtungwazi.
Dėmesys lietuvybės puoselėjimui
Minint Lietuvos šimtmetį, didelį dėmesį Kristupo vasaros festivalis skiria lietuvybės puoselėjimui. Festivalyje pasirodymus surengs jaunosios kartos šalies atlikėjai, kurių muzikinėje veikloje aiškiai atsispindi pagarba lietuvių kalbai, tautos vertybėms ir tradicijoms.
„Grupė „Okata“ moderniai atlieka lietuvių liaudies dainas, sujungdama elektroninę muziką ir bytbokso ritmus, o roko grupės „Basi“ visų dainų tekstai yra tik lietuviški. Abu kolektyvai savaip puoselėja lietuviškumą“, – kalbėjo Kristupo vasaros festivalio meno vadovė.
Gražiausias lietuviškas šimtmečio dainas pristatys atlikėja Jomantė Šležaitė ir pianistas Vaidrius Smilinskas. Koncerto „10 Lietuvų“ programoje skambės per dešimt dešimtmečių (1918-2018) pagal lietuvių poetų tekstus parašytos lietuvių kompozitorių dainos.
Mažiesiems – interaktyvios pažinimo stovyklos
Kristupo vasaros festivalis nepamiršo ir mažųjų klausytojų, kuriuos vasaros atostogų metu drauge su organizacija „Gatvės gyvos“ vaikams kvies tyrinėti viso pasaulio pripažintas ir į UNESCO sąrašus įtrauktas Lietuvos paveldo vertybes. Stovyklos „Paveldo lobių ieškotojas“ dalyviai užsiims kūrybinėmis ir žaismingomis veiklomis, tarp jų – lietuviškų sutartinių, kurios dėl savo unikalumo yra įtrauktos į UNESCO reprezentatyvaus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, mokymasis.
Kristupo vasaros festivalyje vyks tradicinis ciklas „Sakralinės muzikos valandos“, kuriame koncertuos Popiežiaus vargonininkas, pirmąją solinę programą pristatys gitaristas Chrisas Ruebensas, fado atlikėja, portugalė Viviane nustebins Edith Piaf repertuaru – ir tai dar ne visi šių metų festivalio renginiai. Netrukus prasidėsiantis Kristupo vasaros festivalis kviečia jus atrasti savo muzikines kryptis, o kas tai bus – muzikos stilius, atlikėjų geografija, renginio vieta ar apylinkės – nuspręskite patys.