„Programoje galima tikėtis populiariausių Bitlų („The Beatles“) dainų, kurias, tikiu, daugelis mūsų nešiojasi atmintyje. Mano kartos žmonės augo su šiomis melodijomis, tad, nors koncerte jas puikiai pažins. Tačiau skambesys bus kitoks, nei esame įpratę girdėti – kai yra sukurta instrumentuotė dideliam orkestrui, muzika įgauna visiškai kitą spalvą. Beje, aranžuotės – mano buvusio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dirigavimo klasės studento Roko Podelio darbo rezultatas, o ar klausytojui patiks ar ne, čia jau skonio reikalas: ar tau patinka dvi gitaros, sintezatorius ir mušamieji, ar tau patinka ta pati muzika, tik perdaryta dideliam pučiamųjų orkestrui. Aranžuotė tarsi turi tą melodiją, bet skamba labai šviežiai. Man imponuoja naujumas ir labai nepatinka monotonija gyvenime, todėl vis stengiuosi viską naujai pateikti“, – sako dirigentas Dainius Pavilionis.

Pasaulinę muzikos revoliuciją sukėlęs kostiumuotų vyrukų ketvertas jau daugiau nei penkis dešimtmečius yra neblėstančio populiarumo viršūnėje: grupės legenda ir nemarios dainos iki šiol jaudina milijonus gerbėjų visame pasaulyje.

Hitai „Yesterday“, „Imagine“, „Come together“ ar „Let it be“, kaip ir daugybė kitų Bitlų dainų, dešimtmečiais karaliauja populiariausių dainų topuose, o Johno Lennono, Paulo McCartney, Georgo Harrisono, Ringo Starro vardai aukso raidėmis įrašyti į pasaulio populiariosios muzikos istoriją.

O kaip skamba „Yellow submarine“ ar „Can't by me love“ atliekamos choro ir pučiamųjų instrumentų orkestro? Pasak projekto iniciatorių – valstybinio choro „Vilnius“ ir Lietuvos kariuomenės orkestro, klausytojų laukia kelionė laiko mašina – nuo pat pirmų akordų bus juntama praėjusio amžiaus šeštojo–septintojo dešimtmečio Liverpulio miesto dvasia.

Programoje – septyniolika gerai žinomų ansamblio dainų, kurių solines partijas atliks choro „Vilnius“ solistai – tenorai Laimonas Bendaravičius, Pavelas Hontsa, Marius Turlajus, o balsų ir pučiamųjų muzikinį audinį praturtins ir virtuoziški Roberto Semeniuko gitaros pasažai.

Choro „Vilnius“ vadovas Vladas Bagdonas paklaustas, kiek jį patį asmeniškai įkvėpė Bitlų muzika arba kitaip Bitlomanija, atsako: „Mano kartos žmonės (1960–1970), tą laikmetį prabuvo su Bitlų muzika, kuri tapo įkvėpimu. Kai mokėmės Kaune, tuo metu buvo net kelios muzikinės grupės, kurios bandė kopijuoti, plaukus augino. Mokykloje, aišku, tai draudė daryti, o po to, kai plikai nusikirpom, vėl – blogai, bet tai buvo lyg mūsų pasipriešinimas. Atsimenu, ėjome pirkti baltų marškinių, kad Bitlus galėtume pamėgdžioti: balti marškiniai, siauras kaklaraištis, bet mes nenuėjome... nes įvyko Romo Kalantos susideginimas...

Praėjo jau laiko, bet ta muzika dar vis jaudina, matyt, todėl, kad joje yra kažkoks dvasinis įkrovimas Nuo to laiko pasaulyje atsirado daug naujų grupių ir muzikinių stilių, tačiau man ji labiausiai siejasi su pasipriešinimo pradžia – tiek dvasiškai, tiek fiziškai. Ta muzika vedė į laisvę.“

Išgirsti kultinių The Beatles dainų kolekciją orkestrui ir chorui bus galima rugpjūčio 18 d. 19 val. A. Mickevičiaus bibliotekos vidiniame kiemelyje, Vilniuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją