Daugiau nei dvidešimt bardų
Du vakarus iš eilės festivalyje gros daugiau nei dvidešimt atlikėjų bardų: Darius Žvirblis, Giedrius ir Agnė Arbačiauskai, Baltasis Kiras, Andrius Zalieska (Zala), Justinas Žilinskas. Pasirodys daugybė šeimyninių duetų: Mindaugas Valiukas ir Valda Bičkutė –Valiukienė, Evelina ir Gytis Šimelioniai, Irma ir Povilas Žemaičiai, Juozapas Liaugaudas ir Giedrė, JieDu (Vilija ir Ramūnas Šepučiai). Neoficialiu festivalio himnu tapusią dainą „Lapė“ atliks Jonas Baltokas ir JieDu, grupė Medus ir kiti.
Festivalis jau kelintus metus įtvirtina tradiciją kviesti užsienio atlikėjus. Šiemet atvyksta atlapaširdžiai ukrainiečiai „Очеретяний кіт“ (liet. „Nendrių katinas“).
„Dpoezijos“ scena jau dešimtus metus iš eilės tampa tramplinu kuriantiems. Kūrybos sujungta bardų bendruomenė leidžia albumus, dalyvauja projektuose, koncertuoja. Šių metų festivalio lankytojai išgirs Domilę Kirstukaitę, Andrių Jokubauską, Gintarių ir Aurėją, Gabrielę Pukelytę, Andriejų Radčenko, Darių Leveckį ir Rytą Germanavičių, Giedrių Čiurinską, Valerijų Šerelį, Viliją Radvilę, Dovilę Karpiūtę, Aldoną Stankutę (buvusi grupės „Deficitai“ narė).
Duoklė poezijos gurmanams
Festivalio tradicija – net kelios scenos, skirtos poezijos skaitymams. Poezijos gurmanai galės mėgautis „Fotelio scenoje“ skaitoma poezija kartu su Elena Karnauskaite, Pauliumi Norvila, Mindaugu Valiuku, Liutauru Degėsiu, Mariumi Buroku, Jurgita Jasponyte, Simonu Bernotu. Bus ir atviro mikrofono scena: tai muzikuojantiems ir poezijai skirtas rytas, priešpietis, popietė, o didžiausiems romantikams – meilės lyrika po žvaigždėmis. Svajingi performatyviosios poezijos skaitymai virs slemerių varžybomis su kovos randais: kirčiai ir galūnės, kuriose aštrialiežuviai poezijos asai susirems ir plaksis slemo scenoje.
Vaikų lauks teatras
Festivalio kūrybinėje aplinkoje vyks du teatralizuoti pasirodymai vaikams. Trupė „GyviTeatre“ pristatys naujai sukurtą, gyvai atliekamą miuziklą vaikams ir visai šeimai – „Sveikinu Tave Su!“, o bardai Jonas Baltokas ir „JieDu“ kvies į kelionę, kuri niekada neprailgsta – teatralizuotą koncertą mažiesiems – „Ar jau atvažiavom?“.
Tarptautinis meno simpoziumas „Mėlynas šuo“
Šiemet prie „Dpoezijos šaltinio“ prisijungė neseniai įkurta nepriklausoma meno bei kultūros platforma „Mėlynas šuo“, į simpoziumą pakvietusi būrį žinomų Ukrainos ir Lietuvos dailininkų. Meno simpoziumas prasidės dar iki festivalio, liepos 27 dieną. Kūrėjai simpoziumo metu sukurs ne tik šiaudinį šių metų festivalio simbolį, trijų metrų „Grojančią lapę“: taip pat jie žada dekoruoti išties įspūdingų gabaritų festivaliui skirtą vėliavą. Dailininkai eksponuos tapybos parodą bei ves kūrybines dirbtuves.
Simpoziumo meno veidai: Katerina Bilietina, Valentina Ivanova, Konstantinas Afanasijievas, Oksana Boiko, Vadimas Suvorovas, Zlata Šišman (Ukraina) ir Jurgita Rancevienė, Živilė Vaičiukynienė, Erika Petunovienė (Erica Ayte), Inga Lelevičiūtė Žemaitienė (Lietuva). Meno simpoziumas prasidės dar iki festivalio, liepos 27 dieną.
Pristatys amatus ir dirbtuvėles
Atvykusių su vaikais lauks maloni staigmena: būrys liaudies menininkų ir dailininkų profesionalų, kurie pamokins savo amato gudrybių – lipdymo, karpymo, piešimo, pynimo, sodų rišimo. Keramikas Virgilijus Bespalovas eksponuos mini parodą „Skambantys gyvybės sodai“, pamokys lipdyti vieną seniausių pasaulyje simbolių – žuvį. Fotografas Artūras Šeštokas pademonstruos unikalų fotografijos būdą – šlapio kolodijaus. Tėveliai galės patikrinti žinias muzikiniame protmūšyje su Justinu Žilinsku.
Lankytojai turės galimybę žaisti petankę, veiks batutas, šalia renginio vietos kils ir leisis ultralengvieji lėktuvai. Vyks parodomosios tikrų riterių kovos, kuriose poezijos tik tiek, kiek galima prisuokti apie trubadūrus ir bardus, širdies damas ir garbės kodeksą. Festivalio pabaigoje bus simboliškai sudeginta dailininkų sukurta šiaudinės lapės skulptūra.
Renginys nemokamas. Svečių patogumui: vieta praustis, paruošta lauko virtuvėlė po stogine: elektrinė viryklė, šaltas vanduo, virdulys.
Kontaktai ir programa čia.